Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Juliusz Letniowski nowym graczem Kolejorza

Dziś Lech Poznań oficjalnie potwierdził pojawiające się pogłoski o zatrudnieniu Juliusza Letnikowskiego. Młody pomocnik podpisał trzy i półletnią umową z opcją przedłużenia.

20-latek to wychowanek Lechii Gdańsk. Do Poznania przyszedł z Bytovii Bytów, gdzie grał przez ostatnie pół roku. W tym czasie rozegrał 19 spotkań strzelając 7 bramek oraz zdobywając 3 asysty.

Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostatnim sezonie, na poziomie pierwszej ligi zaprezentował się bardzo dojrzale. Zwróciliśmy uwagę na jego przygotowanie techniczne oraz taktyczne, wielokrotnie przesądzał o losach spotkania dla własnego zespołu. W krótkim czasie stał się jednym z liderów Bytovii – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Kolejorza. – Jako Lech Poznań przyglądaliśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyzja o transferze. Mimo że jest młody, to potrafił odznaczyć piętno na takim zespole jak Bytovia. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju. Liczymy, że w gronie lepszych piłkarzy, w Ekstraklasie, gdzie te cele są inne niż w pierwszoligowych klubach jeszcze mocniej się rozwinie i jeszcze lepiej będzie mógł sprzedawać swoje nietuzinkowe umiejętności – dodaje.

Młody zawodnik nie ukrywa radości z przenosin do Poznania – Podpisanie kontraktu to dla mnie spore przeżycie, Lech jest potężny klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pracy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mistrzostwo Polski. Z takim potencjałem jest to realne. Przychodzę tutaj, aby zostać mistrzem – mówi piłkarz.

Letnikowski jest pierwszym zimowym wzmocnieniem Kolejorza. Według zapowiedzi zimą na Bułgarskiej powinien się jeszcze pojawić napastnik będący alternatywą dla Christiana Gytkjaera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *