Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Kolejny obrońca w Lechu


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Lubomir Šatka podpisał z Lecha Poznań czteroletni kontrakt. Słowak dołączy do zespołu z Poznania w połowie lipca.

23-latek jest wychowankiem MFK Dubnica. W 2012 roku został zawodnikiem angielskiego Newcastle United. Przez cztery i pół roku występował w juniorskich drużynach tego zespołu (głównie U-23). W zespole seniorskim zagrał tylko w jednym spotkaniu. W połowie sezonu 2016/17 Anglicy wypożyczyli go do rodzimego DAC Dunajska Streda, który po pól roku postanowił wykupić zawodnika. Od tego momentu wystąpił w ponad 80 meczach swojego zespołu.

Poza tym ma na swoim koncie sześć spotkań w reprezentacji swojego kraju (ostatnie na początku czerwca przeciwko Jordanii), a w 2017 roku był członkiem drużyny, która brała udział w mistrzostwach Europy U-21, które odbywały się w Polsce. 

23-letni zawodnik jest dobrze znany Lechowi Poznań, ponieważ wystąpił on w grze kontrolnej rozgrywanej między Kolejorzem, a jego dotychczasowym klubem podczas tegorocznego zgrupowania w Turcji. – Lubomir Šatka był przez nas obserwowany od dłuższego czasu. Środkowy obrońca DAC i reprezentacji Słowacji w minionym sezonie udowodnił, że mimo młodego wieku może stanowić o sile zespołu, a jego forma jest stabilna – komplementuje nowy nabytek Lecha dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Tomasz Rząsa. – Aby mieć szansę pozyskania Lubomira w tym sezonie, w czasie trwania negocjacji musieliśmy zgodzić się na to, że zawodnik dołączy do nas dopiero po dwumeczu DAC z Cracovią w ramach eliminacji do Ligi Europy. Pojawi się on w Poznaniu przed naszym pierwszym ligowym spotkaniem w ekstraklasie – dodaje.

Šatka przebywa obecnie przygotowuje się ze swoim klubem do rywalizacji w europejskich pucharach, jednak już miał okazję odwiedzić i poznać resztę lechitów podczas zgrupowania w Opalenicy. – Moje oczekiwania odnośnie gry w Lechu są wysokie, bo takie same są w samym klubie, jak i wśród kibiców. Nie mogę doczekać się pierwszych meczów i tego, że będą mógł pomóc zespołowi osiągnąć jego cele i powrócić na należne mu miejsce w ligowej tabeli – komentuje nowy piłkarz Kolejorza.

Lubomir Šatka to kolejny piłkarz pozyskany przez Kolejorza w tym okienku transferowym. Przed nim do zespołu z Poznania dołączyli holenderski bramkarz Mickey van der Hart, chorwacki pomocnik Karlo Muhar oraz środkowi obrońcy Tomasz Dejewski i Serb, Djordje Crnomarković. To prawdopodobnie koniec letnich transferów. Kolejne wzmocnienia pojawią się tylko w przypadku sprzedaży przez Lecha, któregoś z piłkarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *