Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Koszary Kultury – nowe miejsce na Łazarzu


Koszary Kultury, fot. Krzysztof Magnuszewski

W najbliższą sobotę 3 lipca, na terenie starych koszar pomiędzy ulicą Ułańską, Grunwaldzką i Matejki, zostanie otwarta nowa przestrzeń kulturalna – Koszary Kultury. Z okazji otwarcia zaplanowano wile atrakcji m.in. warsztaty dla dzieci, koncert, czy kino plenerowe.

Sprawcami całego zmieszania są belgijscy deweloperzy Revive i BPI Real Estate Poland. Zakupili oni od Międzynarodowych Targów Poznańskich teren, na którym w przyszłości ma powstać dzielnica wielofunkcyjna. Zanim jednak zostaną wbite łopaty na tym obszarze będą prowadzone działania kulturalne firmę Ferment Kolektiv. To oni w ubiegłym roku uruchomili w Poznaniu pierwsze w Polsce kino samochodowe po pandemii. Na co dzień natomiast działają w obszarze edukacji kulturalnej oraz kina. Koszary Kultury natomiast to przedsięwzięcie mające za zadanie przywrócić życia na nieużywany od dawna teren oraz poznanie się z lokalną społecznością.


Koszary Kultury, fot. Krzysztof Magnuszewski

Powodów na odwiedzenie tego miejsca jest kilka. Po pierwsze to niebywała okazja lepiej poznać miejsce, które do tej pory jest mniej znane w świadomości mieszkańców Poznania. Po drugie i najważniejsze będzie tu można naprawdę miło spędzić wolny czas. Po trzecie organizatorzy zapraszają też sąsiadów na poczęstunek: na stronie www.koszarykultury.pl oraz w punkcie informacyjnym od strony ul. Matejki będzie można odebrać voucher na bezpłatne frytki belgijskie i napój o łącznej wartości 25 zł. Pełną listę sobotnich atrakcji i harmonogram znajdziecie poniżej.

Oczywiście to tylko przedsmak czekających na poznaniaków atrakcji. Przez cały lipiec na terenie Koszarów Kultury będzie od czwartku do niedzieli, będzie można korzystać ze strefy relaksu z hamakami i leżakami, punktów gastronomicznych oraz terenowych zabaw dla dzieci, takich jak maxi jenga, boisko do badmintona, czy gry w klasy. Ponadto organizatorzy planują organizację kina plenerowego w każdy czwartek, a w weekendy cykliczne warsztaty m.in. z plecenia wianków, tworzenia roślinnych zabawek dla dzieci, joga na trawie, wspólne malowanie muralu, czy też spotkania sąsiedzkie organizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Lokalnych. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.koszarykultury.pl.


Koszary Kultury, fot. Krzysztof Magnuszewski

Harmonogram:

3 lipca:

11:00 – 18:00 – gry i warsztaty (m.in. terenowa gra miejska, warsztaty z Ambientówką, trampolina dla dzieci, maxi jenga, wielkie bańki mydlane)

11:00 – 2:00 – strefa gastronomiczna: frytki belgijskie, kawa, lody, napoje

12:00 – Piosenkowa Krowa – koncert

12:30 – Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz miasta, Rady Osiedla Św. Łazarz, firm Revive, BPI oraz Ferment Kolektiv.

17:00 – „Dziwne zwierzęta” – spektakl, reż. Marianna Piskorz i Julia Szmyt

22:00 – Kino plenerowe: “Nasze miejsce na ziemi” oraz “Kobieta idzie na wojnę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *