Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki Kultura

 Małgorzaty Musierowicz odkrywa tajemnice “Jeżycjady”


fot. materiały prasowe

Autorka niezwykle popularnej serii wspólnie z córką powraca do świata Borejków z tytułem “Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Premiera książki zaplanowana jest na 6 maja.

Ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka to tylko niektóre elementy pojawiające się w „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Małgorzata Musierowicz wspólnie z córką Emilią Kiereś stworzyły wyjątkowe dzieło, które powinno zachwycić wszystkich miłośników “Jeżycjady”.


fot. materiały prasowe

Jak osobista jest to pozycja podkreśla wstęp, w którym Małgorzata Musierowicz pisze – wszystko, cokolwiek człowiek tworzy, nieodmiennie musi wyrastać z tej gleby, z której on sam wyrósł.  W naszym słowniku uzupełnień znajdziecie okruchy tej gleby i źdźbła moich upodobań. Znajdziecie tu także – namalowane i narysowane na Waszą prośbę – podobizny tych bohaterów serii jeżyckiej, którzy nigdy dotąd nie zostali sportretowani. I są tu też zdjęcia ważnych miejsc powieściowych – zrobiła je Emilia, bardzo w tym zakresie kompetentna („Jeżycjada”, siłą rzeczy, jest częścią także jej życia, podobnie jak jeżycka sceneria otaczająca ją od urodzenia). No i, rzecz jasna, pokażemy to i owo z naszego rodzinnego albumu fotograficznego.


fot. materiały prasowe

Będziemy mieli okazję zajrzeć do mieszkania Borejków i dowiedzieć się chociażby jak wyglądał młody Ignacy Borejko. Znajdziemy także jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke. Zdjęcia wykonane przez Emilię Kiereś ukażą ponadto piękna jeżycką architekturę. To nie lada gratka szczególnie dla fanów secesji. Dodatkową atrakcją będzie mapa Poznania z zaznaczonymi miejscami, które miłośnicy serii bardzo dobrze znają. Zobaczymy gdzie znajduje się między innymi kamienice Borejków i Dmuchawca przy Rooosevelta, willa Bebe i Konrada, willa pana Paszkieta, dom Noelki, dom Mamertów, bloki Hajduka, miejsce po kinie Bałtyk, kino Rialto czy „żółty dom z wieżyczką” przy Słowackiego 18.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę dostępna jest w przedsprzedaży na stronie www.egmont.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *