Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Kultura

Melodie wielkopolskie na kwartet Jazzowy

Już w najbliższą sobotę 26 marca o godzinie 18:00 w ramach Jazzowej Sceny Sezamu odbędzie się koncert – Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy. Na scenie Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym zagra Kwartet Katarzyny Stroińskiej-Sierant.

Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy to wyjątkowe przedsięwzięcie składające się z nowoczesnych opracowań ludowych melodii regionu Wielkopolski. Ideą tego wydarzenia jest upowszechnienie tradycyjnych elementów kultury naszego regionu i ich wykorzystanie w celu tworzenia współczesnych form wypowiedzi artystycznych. Ponadto w roku 2014 – Roku Kolberga, projekt otrzymał rekomendacje Instytutu Muzyki i Tańca pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a sam materiał był prezentowany na scenach klubowych i plenerowych całej Polski.

Jak mówią organizatorzy koncert – Łączy on w sobie prostotę ludowego tworzywa z ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi i profesjonalnym wykonawstwem. Jest to jak do tej pory pierwszy projekt w Polsce spajający elementy folkloru Wielkopolski z jazzowym brzmieniem. W 2013 roku wydana została płyta Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy, która zdobyła uznanie wybitnych polskich autorytetów muzycznych. Pomysłodawczynią i autorką wszystkich aranżacji jest poznańska pianistka i kompozytorka prof. Katarzyna Stroińska – Sierant, która mieszka w Gminie Tarnowo Podgórne. Do wspólnego grania zaprosiła takich muzyków jak: Dawid Tokłowicz – saksofony, Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas oraz Sławomir Tokłowicz – perkusja.

Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

26.03 godz. 18:00

Jazzowa Scena Sezam: „Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy”

Bilety: 25 zł do nabycia w serwisie biletyna.pl oraz kasach biura GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *