Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

KUCZYŃSKI VS. SARNECKI – wernisaż w V.A. Gallery Poland

Już 8 kwietnia  w V.A. Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „KUCZYŃSKI VS. SARNECKI”. Na widzów czekać będą prace uznanego w świecie grafika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.

Paweł Kuczyński – „Niektórzy mówią, że to surrealistyczne rysunki. Ale myślę, że jestem realistycznym ilustratorem naszych czasów… naszych czasów surrealistycznych.”

Znakomity, uznany w świecie rysownik, ilustrator i satyryk, uhonorowany rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych – dotąd 140. Artysta o niezwykłej wrażliwości, którego prace prowokują do refleksji. Specjalizuje się w ilustracjach, które ironicznie i ostro odwołują się do społecznych, ekonomicznych i politycznych kwestii.

Norbert Sarnecki – „Używając tradycyjnych technik rzeźbiarskich i figuracji staram się pokazywać, że sztuka nie musi straszyć widza potworem o imieniu: Kondycja Człowieka w Postmodernistycznym Świecie.” Znany i utytułowany Mistrz formy przestrzennej, dla którego rzeźba jest życiową pasją. Absolwent wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej ASP – na którym w 2010 uzyskał tytuł doktora- mający w swym dorobku dziesiątki rzeźb, posągów i statuetek. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych, laureat wielu nagród – ostatnia to Grand Prix Satyrykon 2020.

Wernisaż  08 kwietnia 2022, godzina 18.00, V. A. Gallery Poland, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *