Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Mojeekino.pl zaprasza do wirtualnych sal


fot. materiały organizatora

Już 21 maja swoją działalność rozpocznie największe wirtualne kino na świecie. Mojeekino.pl ma być połączeniem coraz popularniejszych platform VOD i tradycyjnych kin. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Do inicjatywy dołączyło wiele kin studyjnych z całej Polski w tym także nasze poznańskie. Nowo powstała platforma nie ma nam ich zastąpić, ale stanowić ciekawe uzupełnienie repertuaru. Prezentowane filmy mają być zgodne z indywidualnym charakterem każdej placów i podkreślać jej autorski program. Widzowie będą mogli korzystać z platformy bezpośrednio lub z poziomu stron internetowych ulubionych kin. Platforma przystosowana będzie także dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Na otwarcie przygotowano projekcje trzech filmów: “Jezioro dzikich gęsi”, “Asystentka” oraz “Żegnaj mój synu”. Jednak działalność platformy nie będzie ograniczała się tylko do projekcji filmowych. Twórcy zapowiadają także spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, czy festiwale filmowe. Nie każą nam zresztą długo czekać na realizację obietnic. Już 29 maja za pośrednictwem mojeekino.pl będziemy mogli wziąć udział w 26. Festiwalu Wiosna Ludów. Przez 10 festiwalowych dni, na widzów czekać będzie 30 filmów nagrodzonych na festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, czy Toronto. Bilety na poszczególne projekcje mają kosztować 15 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *