Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Park(ing) Day Poznań 2019


fot. materiały organizatora

21 września odbędzie się siódma odsłona Park(ing) Day Poznań. Miejsca parkingowe ponownie zostaną zastąpione przez zieleń, kawiarnie i przestrzeń do pracy twórczej. Tym razem parkujemy na łazarskim skwerze Eki z Małeki.

Park(ing) Day to znane na całym świecie uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na zamieniają parkingi w przestrzenie aktywności sąsiedzkiej. Poznań też bierze udział w tym wyjątkowym święcie. Na skwerze Eki z Małki w godzinach 10:00-19:00 odbędzie się niepowtarzalny piknik. Na jezdni zagoszczą stoliki, ławki, rośliny i zapewne uśmiechnięci ludzie. W programie m.in. konsultacje architektoniczne, warsztaty dla dzieci, rzeźba psów dla psów, spacer po dzielnicy, a wieczorem – plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej!

Na uczestników oprócz odpoczynku i dobrej zabawy czeka też możliwość dyskusji nad przyszłością tego miejsca podczas konsultacji architektonicznych, organizowanych przez Miasto Poznań. Obecnie skwer przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej otoczony jest miejscami parkingowymi. W kolejnych latach planowana jest jego rozbudowa, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do rozmowy o przyszłości tego miejsca, jego potencjałach, architekturze, funkcjach, o potrzebach i obawach jego użytkowników.

Na skwerze powstanie strefa kawiarniana stworzona przez łazarskie lokale: Masz Babo Placek, Pączuś i Kawusia, Vege Pizza i Cafe Przymiarka. Jak zapowidają na gości czekać będą pyszne pączki, drożdżówki i ciasta z rodzinnych przepisów, wytrawne tarty i najlepsza w Poznaniu wegetariańska pizza, a także kawa i lemoniada.

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA:

10:00-17:00 – konsultacje architektoniczne z Urzędem Miasta Poznania

10:00-18:00 – plenerowe kawiarnie: Masz Babo Placek, Pączuś i Kawusia, Vege Pizza i Cafe Przymiarka

10:00-14:00 – #PeaceDay193 na Skwerze – happening młodzieży z okolicznych szkół i gry językowe z Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty i Mobilnym Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka

10:00-15:00 – strefa gier i zabaw dla dzieci

11:00-14:00 – wycieczki rikszą i rodzinnym rowerem cargo

12:00-16:00 – Psy psom. Rzeźba psów dla psów – tworzenie rzeźby i spotkanie z psią behawiorystką organizowane przez Fundację Otwarta Strefa Kultury

12:00-16:00 – Heklować, czyli po poznańsku szydełkować! – warsztaty z Natalią Zofią Janowską i grupą Pikotki Crew

15:00-17:00 – NajEka – warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 1-6 lat z Agatą Nowaczyk-Łokaj

15:00-18:00 – Małeka dawniej i dziś – planszówki, wystawa fotografii i pocztówek ze Stowarzyszeniem Wirtualny Łazarz

16:30-17:30 – Rowerem, tramwajem i koleją wokół Skweru Eki z Małeki – spacer z przewodnikiem Piotrem Ciesielskim

18:00 – plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej

Tutaj możecie przeczytaj więcej o programie Park(ing) Day Poznań 2019. Istnieje tez możliwość dołączenia do wydarzenia na Facebooku.


fot. materiały organizatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *