Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Poznański festiwal jedzeniowy w czasach koronawirusa


fot. materiały prasowe

Kilka dni temu wystartował w Poznaniu Festiwal Jedzenia w Domu – #zMYTUJEMYwDOMU. Ma on wspierać lokalne restauracje, które z powodu koronawirusa mają ogromne problemy. Inicjatorami akcji jest blogerski duet MYTUJEMY oraz serwis Glodny.pl.

Idea jest bardzo prosta. Każdy chętny może za pośrednictwem serwisu Glodny.pl zamówić danie z dowozem lub odbiorem własnym. Restauracje przystępujące do akcji przygotowują dania kryzysowe w cenie 25 zł. Według założeń mają one dostarczyć nie tylko doznania smakowe, ale i dawkę pozytywnej energii. Część z propozycji opiera się mocno na odporności i pozytywnym wpływie wykorzystanych składników na nasz układ immunologiczny oraz zdrowie. 

Dania dostępne w ramach festiwalu zabiorą uczestników w kulinarną podróż dookoła świata! Zasmakujemy meksykańskiego street foodu, dań kuchni amerykańskiej, włoskiej, azjatyckiej i polskiej, spróbujemy tempury, udonu i wegańskich alternatyw. Po raz kolejny udowodnimy, że pyszne jedzenie ma wielką moc, nawet próbowane w zaciszu swoich czterech kątach w tak wyjątkowym czasie – mówią Magda i Mateo z MYTUJEMY.pl.

Organizatorzy pragną, aby festiwal nie opierał się tylko na jedzeniu. Chcą aby stał się okazją do wymiany inspiracji na temat spędzenia czasu wolnego, przepisów kulinarnych, filmów, muzyki, szeroko pojętego lifestylu. MYTUJEMY podczas trwania festiwalu przewidują również szereg konkursów i innych atrakcji, które przygotowują z partnerami, których zdradzą wkrótce. Informacje kto już bierze udział w festiwalu znajdziecie tutaj.

Jak mówią sami organizatorzy- Nie mogliśmy siedzieć bezczynnie. Chcemy realnie pomóc restauracjom. Działamy lokalnie, restauratorzy to nasi znajomi, znamy ich i ich obecne potrzeby. Rola influencerów w tym okresie jest niezwykle ważna. Jeśli możemy nakłonić ludzi do pozostania w domu, a przy okazji dobrze ich nakarmić – robimy to. Czujemy, że to jest nasza społeczna odpowiedzialność. Restauratorzy umożliwili nam wiele, teraz pora na nas. To taka forma podziękowania za wszystkie te lata!

Chcąc być cały czas na bieżąco najlepiej dołączyć do wydarzenia na fanpage’u MYTUJEMY. Dzięki temu będziecie otrzymywać powiadomienia o promocjach oraz kolejnych restauracjach dołączających do festiwalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *