Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Poznański Targ Dobra


fot. materiały organizatora

Już 14 września odbędzie się IX Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i I Targi Ekonomii Społecznej, pod hasłem „Poznański targ Dobra”.

“Poznański Targ Dobra” to szansa na poznanie lokalnych społeczników, wolontariuszy i innych osób zaangażowanych w działania na rzecz miasta i mieszkańców. Tegoroczna nazwa nawiązuje do niezwykle popularnych w naszym mieście ryneczków i targowisk, a także do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które od lat są wizytówką stolicy Wielkopolski.

Wszyscy chętni będą mogli odwiedzić wystawców 14 września w godzinach 10:00 – 16:00 na Świętym Marcinie (między ul. Ratajczaka a Kantaka). Organizatorzy przewidzieli wiele pokazów, warsztatów oraz spotkań. Dodatkowo zostanie specjalnie wyodrębniona strefa ekoNGO, która pokaże jak żyć bardziej ekologicznie.

Nie zapomniano też o najmłodszych. Fundacja Niwa będzie odpowiadała za strefę dziecka. Będą się w niej odbywać działania artystyczne, miniolimpiada sportowa, pokazy naukowe oraz muzyczne.

Szczegółowy plan wydarzenia:

10:00 – 11:00      Miododajny ogród (Centrum Promocji Ekorozwoju/Miododajne Miasta)

Warsztaty dedykowane poznawaniu gatunków roślin miododajnych oraz rozpoznawaniu nasion, uprawie i pielęgnacji roślin w miododajnych ogrodach. Podczas zajęć omówione zostaną również zasady montażu i budowy hoteli dla owadów w ogrodach oraz ich roli w środowisku miejskim.

11:00 – 13:00      Poznań ptasich sąsiadów (Centrum Promocji Ekorozwoju/Ptaki w Mieście)

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska najczęściej spotykanym gatunkom ptaków w mieście i samodzielnie wykonać kilka z nich metodą kolażu. Będziemy rozmawiać również o tym, w jaki sposób możemy poprawić jakość życia skrzydlatych mieszkańców miast (m.in. zabezpieczenia powierzchni szklanych przed kolizjami, wartość stawianych poidełek, właściwe dokarmianie) i dlaczego warto je chronić.

13 – 14:30 Kwiaty, nasiona i zapylacze czyli o bioróżnorodności (Kolektyw Kąpielisko/Koalicja ZaZieleń Poznań)

Warsztaty dla dzieci i dorosłych tworzenia kul nasiennych z roślin krajowych, miododajnych, motylkowych.

13:00 – 15:00 Pokaz techniki palenia w piecach i kominkach (Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog)

Edukacyjny pokaz połączony z dyskusją, w jaki sposób można ograniczyć niską emisję (zanieczyszczeń) do powietrza.

15:00 – 16:00 Drzewach w mieście (Kolektyw Kąpielisko/Koalicja ZaZieleń Poznań)

Warsztaty dla dzieci i dorosłych na temat znaczenia drzew, ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, rozpoznawanie drzew, mapa drzew w centrum miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *