Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

RogaLOVE powraca!


fot. materiały organizatora

Jemy i pomagamy! Dziś rusza kolejna odsłona akcji RogaLOVE, która ma pomóc dzieciom chorującym na nowotwór. Łączy ona to co najlepsze w poznańskich obchodach Święta Niepodległości, czyli piękną tradycję wypiekania rogali świętomarcińskich oraz pomoc drugiemu człowiekowi.

W czasie trwania ubiegłorocznej akcji sprzedano ponad 10 tysięcy rogali. Cały dochód z ich sprzedaży powędrował do Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, które od 20 lat pomaga najmłodszym w walce z rakiem. Jak mówią organizatorzy akcji RogaLOVE – Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki to wspaniała, szczera i bezinteresowna organizacja, pomagająca najmłodszym w nierównej walce z nowotworami. Liczymy, że Polacy nie pozostaną obojętni na ich los także w tym roku i podzielą się dobrem w ramach kolejnej edycji akcji RogaLOVE.

Akcja trwa od 4 do 11 listopada. W tym czasie wszyscy chętni mogą zamówić charytatywnego rogala. Ale to nie wszystko. Warto namawiać również innych do pomocy w mediach społecznościowych oznaczając zdjęcie rogala hasztagiem #RogaLOVE na Facebooku lub Instagramie. Sprzedaż rogali-cegiełek odbywa się na stronie https://e-torty.pl/rogalove.

Cały dochód ze sprzedaży rogali zostanie przeznaczony dla dzieci chorych onkologicznie poprzez wsparcie dla Dzieciaków Chojraków – Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej. W tym roku celem jest zebranie brakujących 150 tys. zł na zakup cytofluorymetru, urządzenia służącego do niezwykle szybkiej i trafnej diagnostyki białaczki u dzieci oraz oceny skuteczności dotychczas zastosowanego leczenia onkoligicznego.

Więcej informacji o RogaLOVE znajdziecie na ich stornie https://rogalove.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *