Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

RogaLOVE – jesz i pomagasz!

Jeżeli lubicie słodycze oraz pomoc innym to możecie to zrobić biorąc udział w RogaLOVE. Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki wspólnie z internetowymi firmami stworzyli inicjatywę, dzięki której dochód ze sprzedaży Rogali Świętomarcińskich zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom chorym na nowotwór.

RogaLOVE to akcja charytatywna, której celem jest niesienie pomocy w zakresie poprawy zdrowia i warunków leczenia dla najbardziej potrzebujących. Pretekstem są przypadające 11 listopada imieniny Św. Marcina i związana z tym tradycja wypiekania rogali. Pięknie łączy się to z genezą święta i kontynuuje tradycję. 11 listopada 1891 proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Poznaniu zaapelował do wiernych, by na wzór patrona zrobili coś od serca dla najuboższych. Jeden z miejskich cukierników, Józef Melzer, rozpoczął wówczas zwyczaj wypiekania rogali, za które płacili bogaci i dzielili się nimi z potrzebującymi. Warto zatem przy okazji rozkoszowania się słodkościami pomóc innym.

Cała akcja opiera się na bardzo prostej zasadzie. Wystarczy za pośrednictwem strony internetowej https://e-torty.pl/rogalove zakupić pysznego rogala. To takie proste! Jeżeli chcecie wesprzeć akcje w mediach społecznościowych opublikujcie zdjęcie z rogalem dodając hasztag #rogaLOVE, #Marcinytofajnechłopaki.

Akcja trwa od 4-17 listopada 2018, a cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom, poprzez wsparcie Dzieciaki Chojraki Stowarzyszenia Rozwoju Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej. Więcej informacji na temat akcji oraz historii tradycji Rogala Świętomarcińskiego można znaleźć na stronie internetowej: http://rogalove.pl/ oraz na Facebooku – https://www.facebook.com/rogalovepl/.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *