Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Kolejna odsłona akcji akcji “500 kcal na 500 kcal”

11 listopada to dla poznaniaków rogalowe święto. Rogale świętomarcińskie to pozycja obowiązkowa tego dnia w menu każdego z nas. Z tej okazji Lech Poznań kolejny raz zorganizuje akcję “500 kcal na 500 kcal”.

Rogal to nie tylko chwila rozkoszy ale jak wyliczają specjaliści ok. 500 kcal. Jeżeli ktoś się boi o dodatkowe kilogramy to na przeciw wychodzą władze Kolejorza. Wystarczy zameldować się 10 listopada na Bułgarskiej 17 i włączyć do akcji.

Dzień przed Świętem Niepodległości Lech Poznań zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji “500 kcal na 500 kcal”. Z uwagi na to, że jest to dziań meczowy to wspólny trening kompensacyjny* na bocznym boisku wspólnie z graczami Kolejorza rozpocznie się około godzinę po zakończeniu pojedynku Lecha Poznań z Koroną Kielce.

Podczas wydarzenia trener przygotowania fizycznego Lecha, Andrzej Kasprzak pomoże spalić pięćdziesięciu uczestnikom wystarczająco wiele kalorii, żeby bez obaw mogli oni rozkoszować się smakiem rogali świętomarcińskich.

Kibice, którzy zgłoszą się na trening, wezmą udział w zajęciach wyrównawczych zawodników Kolejorza, tuż po spotkaniu z Koroną. Ze względu na rodzaj ćwiczeń, zdecydowaliśmy się ograniczyć liczbę uczestników – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu.

Po treningu zapraszamy oczywiście na rogale świętomarcińskie, które po raz kolejny upiecze dla nas poznański cukiernik, Piotr Koperski. To znakomita nagroda za taką intensywną pracę. Szczególnie, że trener Kasprzak zapewnił nas, że nie będzie łatwo, a zarówno kibice, jak i piłkarze dostaną niezły wycisk. Oczywiście, w każdej chwili zajęć będzie można zrezygnować, wystarczy zadzwonić w dzwonek. Niezależnie od tego, czy uczestnicy zejdą przed czasem, czy nie, otrzymają od nas pysznego rogala oraz drobne upominki** – dodaje.

Zajęcia są otwarte dla każdego i tradycyjnie bezpłatne. Co trzeba zatem zrobić, żeby się zgłosić? O tym i o dokumentach, które należy wypełnić, by wziąć udział w treningu, można przeczytać na stronie internetowej: lechpoznan.pl

Warto dodać, że partnerem akcji po raz kolejny jest Cukiernia Koperski, a jedną z jej specjalności jest właśnie produkcja rogali świętomarcińskich. Jej szefem jest Piotr Koperski, od 2003 roku członek Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego przyznającej certyfikaty potwierdzające zgodność wypieku rogali z określonymi normami, recepturami dla poszczególnych poznańskich cukierni, przygotowujących te tradycyjne wyroby do sprzedaży na dzień 11 listopada, św. Marcina.

* trening kompensacyjny przeprowadzany jest dla zawodników, którzy rozegrali mniej niż 30 minut i odwzorowuje obciążenia meczowe

** każdy uczestnik treningu otrzyma: rogala świętomarcińskiego z Cukierni Koperski, chustę termiczną, bidon w niebiesko-białych barwach, żel pod prysznic oraz bilet na kolejny mecz Kolejorza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *