Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

Targi Polskich Win i Winnic w obiektywie

Jeszcze tylko dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się Targi WINO 2022. To wyjątkowe wydarzenie, na którym możemy poznać i spróbować naszych rodzimych win. Na zwiedzających czeka blisko 150 rodzajów wina, warsztaty i inne atrakcje.

Jeżeli lubicie wina, interesuje was jak powstają, albo po prostu pragniecie spędzić miło sobotę to koniecznie idźcie dziś na Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym roku pierwszy raz uczestniczyłem w targach WINO, ale już wiem, że wrócę tam za rok. Koniecznie zabierzcie ze sobą kieliszek lub wypożyczcie na miejscu (koszt 5 zł). Tak wyposażeni możecie ruszać na stoiska, gdzie czekają na was najróżniejsze rodzaje win z różnych zakątków Polski. Jeżeli coś wyjątkowo wam zasmakuje to można na miejscu kupić testowane wina. Winiarze są bardzo mili i chętnie dzielą się z gośćmi informacjami na temat produkcji tego wyjątkowego trunku.

Być może są tutaj osoby, dla których wino to nie jest pierwszy wybór. Nic straconego. Wśród wystawców znajdziemy również producentów przepysznych pitnych miodów. Szczególnie polecam wyroby Pasieki Dziki Miód A.K Piwowar. Ich miody były delikatne i cudowne w smaku. Tak dobre, że jeden zakupiłem i zabrałem ze sobą do domu. Znajdzie się tutaj także coś dla miłośników piwa. Browar Gzub częstuje ciekawym piwem z mango, skosztujcie koniecznie. W przerwie między kolejnymi degustacjami warto przejść do części z serami i pieczywem. Ja zakochałem się w złotym lazurze, który również wylądował w mojej torbie i dziś czeka na degustacje.

Jeżeli te kilka słów nadal nie zachęciły was do przyjścia na tegoroczne Targi Polskich Win i Winnic, być może zrobią to poniższe zdjęcia. A o szczegółach dotyczących targów przeczytacie tutaj.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *