Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

Targi WINO 2022 już w czwartek

17 marca na ternie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się Targi Polskich Win i Winnic. Na trzy marcowe dni do Poznania zjadą się miłośnicy win z całej Polski. Targi uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące.

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to przedsięwzięcie mające na celu promocję naszych rodzimych winnic. Już w najbliższy czwartek do Poznania przyjadą najlepsi producenci wina w Polsce, aby zaprezentować swoje produkty.

Ponad 100 win wprost od polskich producentów

Na targach pojawi się ponad 30 winnic z różnych zakątków Polski. Zwiedzający będą mogli poznać z szeroką ofertą, złożoną z ponad 100 win. Białe i czerwone, spokojne i musujące, pomarańczowe i różowe – każdy znajdzie coś dla siebie. Targi to także wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z winiarzami na temat ich działalności.

Najliczniej reprezentowane będą trzy regiony – Małopolska, Wielkopolska i Lubuskie. Wśród wystawców znajdziemy uznane marki, a także medalistów i Championów zakończonego niedawno konkursu WINOPL. Dodatkowo na zwiedzających czekać będą producenci wyrobów regionalnych oraz akcesoriów winiarskich. Pełną listę wystawców znajdziecie na stronie organizatora

Szybkie randki z winnicami, koncerty i warsztaty 

Tegoroczna nowością jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, które będą miały miejsce na scenie głównej. Przed zwiedzającymi zaprezentuje się m. in. Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które poprowadzi warsztat „Degustuj jak profesjonalista” oraz wygłosi prelekcję o roli kobiet w branży winiarskiej w Polsce. Z kolei Gosia Sułek i Michał Bardel opowiedzą o najbardziej zdumiewających winiarskich rekordach podczas warsztatu Winne Osobliwości. Swoje pięć minut będą miały również same winnice, które zaprezentują się zwiedzającym w formule speed dating, czyli szybkich randek. Każdy producent będzie miał zaledwie kilka minut na scenie, aby opowiedzieć o swoich winach i przekonać do nich publiczność. 

Ponadto w programie przewidziane są konferencje, a także seminaria branżowe, organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń będzie koncert Kapeli Góralskiej Ciupaga w piątek, 18 marca, o godz. 19:00. Szczegółowy program wydarzeń na Scenie Głównej jest dostępny pod TYM linkiem. 

Targi WINO – co, gdzie, kiedy?

WINO – Targi Polskich Win i Winnic 2022 potrwają od 17 do 19 marca. Wszyscy chętni na podróż po polskich winnicach powinni odwiedzić pawilon nr 3 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Godziny otwarcia:

  • czwartek, 17 marca (12:00-18:00)
  • piątek, 18 marca (12:00-20:00)
  • sobota, 19 marca (12:00-20:00).

Bilety na wydarzenie są dostępne na platformie ToBilet.pl. Warto rozważyć zakup wejściówek w internetowej przedsprzedaży, ponieważ w dniu targów ceny wszystkich biletów wzrastają.

Ceny biletów w przedsprzedaży prezentują się następująco:

  • bilet jednokrotny dla profesjonalistów – 20 PLN / dzień
  • bilet jednokrotny dla publiczności – 30 PLN / dzień
  • bilet wielkokrotny – 70 / 3 dni (jednokrotne wejście każdego dnia) karta parkingowa, jednorazowa – 45 PLN.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *