Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Atrakcje tegorocznego Bike Show


Targi Bike Show

W ten weekend rowery opanowały Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wszystko za sprawą Targów Bike Show oraz Finału Mistrzostw Świata UCI GRAND FONDO WORLD SERIES.

W ostatnim czasie częściej korzystam z roweru. Sieć dróg rowerowych w Poznaniu stale wymaga rozwoju, jednak dla chcącego nic trudnego. Można w naszym mieście całkiem wygodnie poruszać się na dwóch kółkach. Postanowiłem zatem wybrać się na Bike Show z nadzieją, będzie tam na mnie czekać coś co jeszcze bardziej zachęci mnie do jazdy rowerem.

Wchodząc na targi zobaczymy… rolki, a dokładnie Turniej w Roller Derby. Do stolicy Wielkopolski zjechały drużyny z całej Polski, by zdobyć Puchar Prezesa MTP. Było to moje pierwsze zetknięcie z tym sportem, dlatego nie za bardzo rozumiałem co się dzieje. Jest w tym sporo akcji, siły i przerw. Mnie zawody nie porwały ale najlepiej samemu się przekonać. Macie na to szansę jeszcze w niedzielę.


Targi Bike Show

Dalej umieszczono tor przeszkód, na którym można przetestować rowery oferowane przez jednego z wystawców 


Targi Bike Show

Chcecie lepiej zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą? Na targach czeka na was stoisko policji. Każdy chętny może przyjść z własnym rowerem i oznakować swoja ramę.


Targi Bike Show

Jeżeli męczy was jazda własnym rowerem to możecie go podrasować. Wszystko za sprawą gotowych zestawów pozwalających dołożyć do waszych dwóch kółek napęd elektryczny.


Targi Bike Show

Znajdziecie tutaj także stanowisko gdzie możecie nabyć fantastyczne rowery. Niestety jeżeli nie planujecie wydać kwoty czterocyfrowej to raczej nic tutaj nie znajdziecie.


Targi Bike Show

Oczywiście są tutaj także tańsze modele.


Targi Bike Show

Na kolejnych stoiskach… no właśnie. To już praktycznie wszystko. Są jeszcze dwa, trzy miejsca gdzie kupicie rowerową odzież. Przestrzeń dla rolkarzy i deskorolkowców z rampą oraz bardzo dużo leżaków i foteli. Dla mnie to chyba jednak trochę za mało. Jestem świadom, ze rynek rowerowy nie jest tak ogromny, a koszty udziału w targach są wysokie, jednak liczyłem na więcej atrakcji. Może w kolejnych latach impreza rozrośnie się i liczba wystawców wzrośnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *