Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań

Lech Poznań jest bliski wielu mieszkańcom Poznania, ale i całej Wielkopolski. Aby należycie uczcić obchody 100-lecia Kolejorza Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem “W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia.

“Kooooleeejooorz!” – ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chcemy sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier w naszym Konkursie Literackim pod hasłem “W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”. – tak sam konkurs opisują organizatorzy.

Wątkiem głównym opowiadanych historii ma być Lech Poznań. Zarówno historia klubu, jak i jego współczesność. Organizatorzy maja nadzieję, że inwencja twórców ich zaskoczy i będą mieli okazje przeczytać naprawdę wyjątkowe historie. Nie ma ograniczeń związanych z dziedzinami literatury. Można pokusić się o historie kryminalną albo udać się do świata fantastyki. W tej materii twórcy mają absolutna dowolność.

Najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. miejsca odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznanych zostanie też 5 wyróżnień po 500 zł każde. Wszystkie nagrodzone utwory znajdą się w pokonkursowej antologii, którą Wydawnictwo Miejskie Posnania opublikuje w tym roku.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl.

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Organizator Konkursu: Wydawnictwo Miejskie Posnania, we współpracy z KKS Lech Poznań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *