Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

„W ZASIĘGU SZTUKI” – do trzech razy sztuka

Pandemia nie ma litości dla tej wystawy, ale tym razem powinno się udać. Już jutro 10 czerwca w V. A. Gallery Poland o godzinie 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy W ZASIĘGU SZTUKI.

 „W ZASIĘGU SZTUKI”  to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie, połączone z happeningiem w centrum miasta- na Placu Wolności- z eventem w V.A. Gallery Poland, który będzie miał charakter imprezy zamkniętej, tylko z zaproszeniami.  

Happening, czyli wspólne – ale w grupach – malowanie obrazów rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 18.00. Malują artyści – uczestnicy wernisażu, trzy obrazy, jeden temat. Wspólne malowanie w przestrzeni miejskiej, wzbogaci event o ciekawe walory. Oczywiście wszystko z zachowaniem  obostrzeń, tak by każdy czuł się bezpiecznie.

Powstałe obrazy będą przekazane na aukcję, a dochód przeznaczony na warsztaty malarskie dla dzieci.

To wspólna wystawa, która obejmuje malarstwo uznanych artystów współczesnych oraz dzieła popełnione przez wybitnych artystów estradowych, w tym dotąd nikomu jeszcze nieznaną w tej dziedzinie twórczość, znakomitej plejady polskiego rocka, jazzu i kabaretu!

ARTYŚCI WYDARZENIA

Michał Bajsarowicz; Karol Bąk; Zofia Błażko; Ares Chadzinikolau – jazzman, literat, poeta;  Ewa Jasek, Dariusz Kamys – aktor kabaretowy, Jarosław Kukowski; Marcin Mikołajczak; Małgorzata Ostrowska – piosenkarka rockowa; Daniel Pielucha;  Grzegorz Skawiński – muzyk, piosenkarz, kompozytor; Sabina Maria Stasińska; Katarzyna Szurkowska.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną. 

Wernisaż wystawy  będzie miał charakter zamknięty – informacje o zaproszeniach można uzyskać pod nr +48 509 920 616/ +48 511 101 200,

Wystawa obejmie  nowe, nigdzie dotąd nieprezentowane  obrazy .

Wernisaż 10 czerwca 2021, godzina 19.00, V. A. Gallery Poland, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *