Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Wystawy

„W ZASIĘGU SZTUKI” – podejście drugie


fot. materiały prasowe

Pandemia spowodowała odwołanie wystawy w pierwotnym terminie. Organizatorzy jednak się nie poddali i już 19 marca odbędzie się długo oczekiwany wernisaż. Wystawę będzie można oglądać do 7 kwietnia 2021 r.

 „W ZASIĘGU SZTUKI”  to wyjątkowe wydarzenie połączone z happeningiem w centrum miasta (Stary Rynek) z eventem w V.A. Gallery Poland, który będzie miał charakter imprezy zamkniętej, tylko z zaproszeniami. 

Happening, czyli wspólne – ale w grupach – malowanie obrazów rozpocznie się na Starym Rynku o godzinie 18.00. Za pędzle chwycą artyści uczestniczący w wernisażu. Powstaną trzy obrazy poruszające ten sam temat. Wspólne malowanie w przestrzeni Starego Rynku odbędzie się oczywiście z zachowaniem  obostrzeń, tak by każdy czuł się bezpiecznie.

Powstałe obrazy będą przekazane na aukcję, a dochód przeznaczony na warsztaty malarskie dla dzieci.

„W ZASIĘGU SZTUKI”  to wyjątkowa wystawa obejmująca malarstwo uznanych współczesnych artystów, a także dzieła stworzone przez wybitnych artystów estradowych. Szczególnie interesująco zapowiada się prezentacja prac artystów polskiego rocka, jazzu i kabaretu, których znamy z zupełnie innej działalności.

ARTYŚCI WYDARZENIA:

Michał Bajsarowicz; Karol Bąk; Ares Chadzinikolau – jazzman, literat, poeta;  Ewa Jasek, Dariusz Kamys – aktor kabaretowy, Jarosław Kukowski; Marcin Mikołajczak; Dariusz Miliński; Małgorzata Ostrowska – piosenkarka rockowa; Daniel Pielucha;  Grzegorz Skawiński – muzyk, piosenkarz, kompozytor; Sabina Maria Stasińska; Katarzyna Szurkowska.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

➡Wernisaż wystawy  będzie miał charakter zamknięty – informacje o zaproszeniach można uzyskać pod nr +48 509 920 616/ +48 511 101 200,

➡Wystawa obejmie  nowe, nigdzie dotąd nieprezentowane  obrazy .

Wernisaż 19 marca 2021, godzina 19.00, V. A. Gallery Poland, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *