Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

#wGóręSerca z Kolejorzem!


fot. www.facebook.com/lechpoznan.oficjalna/

W związku z trudnościami związanymi z koronawirusem Lech Poznań postanowił zwrócić się o pomoc do swoich kibiców. #wGóręSerca to akcja mająca na celu wspomóc budżet klubu, ale i zaoferować coś jego fanom.

Każdego z nas dotyka bieżąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa, a sport dla wielu schodzi w tej sytuacji na dalszy plan. Trzeba jednak pamiętać o tym, że klub zmaga się z tymi samymi problemami co setki tysięcy innych firm w Polsce. Lech Poznań to węzeł dla wielu małych lokalnych firm, które sprzedają tu i kupują. Nie rozgrywamy meczów, co sprawia, że wpływy do kasy są bliskie zeru. W zależności od scenariusza zakończenia rozgrywek nasze przychody będą mniejsze między 10 a 25 milionów złotych. To olbrzymia dziura w budżecie – mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

W tym trudnym czasie spotykamy się z wieloma dowodami solidarności i wsparcia. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz klubu. Zatrudniamy 250 pracowników i wszyscy, solidarnie – od nas prezesów, przez pracowników wszystkich szczebli, a także piłkarzy i trenerów – zrezygnowali z dużej części swoich zarobków. Jestem niezmiernie wdzięczny za te wyrzeczenia, bo to pokazuje, że współpracujemy z osobami, które właśnie w tym trudnym momencie pokazały, że Kolejorz to dla nich coś więcej niż tylko miejsce pracy – dodaje szef Lecha.

Akcję #wGóręSerca rozpoczeli pracownicy klubu, a teraz mogą do niej dołączyć kibice. Klub zdaje sobie sprawę, że wiele instytucji prosi o pomoc w tym trudnym czasie, dlatego daje on coś w zamian swoim fanom. Władze Lecha nazywają akcję “pożyczką na wysoki procent”. Nie chcemy zwracać się do Was, drodzy kibice, o darowizny. To byłoby nie fair w obliczu tego, że kryzys dotyka nas wszystkich. To, co pomoże przetrwać Lechowi ten trudny czas, to przeniesienie przyszłych przychodów na teraźniejszość. Na dziś kluczowe jest dla nas zachowanie płynności finansowej, czyli zdolności do regulowania bieżących wydatków, które mimo przerwy w rozgrywkach, wciąż są. To jest nasz główny problem, z którym staramy się walczyć. Problemy ma i będzie mieć wiele firm, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje i wiele innych. Nie jesteśmy wyjątkiem, mamy te same problemy i mogą one poważnie zagrozić funkcjonowaniu klubu. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Was, do naszych kibiców z propozycją pomocy poprzez udział w naszej akcji #wGóręSerca – wyjaśnia Tomasz Kacprzycki, dyrektor ds. finansów Lecha Poznań.

Każda wpłacona przez kibicka kwota (minimum 20 zł) zostanie podwojona przez Kolejorza. Uzyskane w ten sposób pieniądze będzie można wykorzystać w następnym sezonie podczas zakupów biletów lub karnetów.

Dodatkowo, każdy biorący udział w akcji, będzie mógł nabyć koszulkę meczową #98Lecha za 119 złotych. Wystarczy po zakupie cegiełki dokupić “Voucher: ROCZNICOWA KOSZULKA MECZOWA” za 119 złotych. Następnie wystarczy wejść na stronę sklep.lechpoznan.pl i tam zakupić trykot za 0 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *