Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Sport

Bednarek na testach w Lechu


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Brat byłego zawodnika Kolejorza Filip Bednarek. przechodzi testy w Lechu Poznań Jeżeli 27-letni bramkarz zaliczy je pomyślnie, to w piątek podpisze kontrakt z klubem.

Bednarek to bramkarz holenderskiego sc Heerenveen, dla którego w tym sezonie Eredivisie rozegrał sześć spotkań. Z uwagi na przedwczesne zakończenie rozgrywek w Holandii zawodnik nie ma szans na poprawienie swojego dorobku. 

Za granicę wyjechał jako junior. Grał i trenował w w strukturach FC Twente, jednak dla seniorskiego zespołu rozegrał tylko jedno spotkanie w ramach Ligi Europy. Następnie trafił do FC Ultrecht, gdzie udało mu się zadebiutować w rozgrywkach Eredivision.

Z pobytu w Holandii najlepiej będzie jednak wspominać czas spędzony w niższej klasie rozgrywkowej, gdzie został niekwestionowanym numerem jeden w bramce. Dzięki dobrej grze trafił do Heerenveen. Długo czekał na wywalczenie sobie pozycji w bramce. Miejsce w wyjściowej jedenastce zdobył dopiero w tym roku. 

Zawodnik od czwartku przebywa na testach medycznych w Poznaniu i jeżeli przejdzie je pomyślnie, to zwiąże się umową z Kolejorzem. Jego obecny kontrakt wygaca z końcem czerwca, dlatego formalnie zostanie graczem Lecha Poznań od 1 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *