Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
9 sierpnia: dzień, który zmienił Białoruś

Kiedy:
sierpień 9, 2021 – sierpień 20, 2021 całodniowy
2021-08-09T00:00:00+00:00
2021-08-21T00:00:00+00:00
Gdzie:
Barak Kultury
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Barak Kultury i Logos
Podczas wystawy zobaczycie:
📸 fotografie z wystawy „Przebudzona Białoruś”. Będzie to 25 niezwykłych zdjęć wykonanych przez dziesięciu fotoreporterek_ów z 5 niezależnych białoruskich redakcji. Udokumentowano na nich sceny z dnia wyborów, represje, ale też odradzającą się nadzieję na lepsze jutro.
🖥 dwa zapisy video performanców.
-Pierwszy – z akcji performatywnej Marii Skakun «Освобождение» („Wyzwolenie”). Opiera się ona na idei pracy nad lękami autorki i stanem głębokiego napięcia w związku z niepokojami społecznymi na Białorusi. Wyraża akt solidarności z ludźmi, którzy są w tej samej sytuacji i zrozumieli, że wolność, oznaczająca wyzbycie się strachu, to największa wartość.
-Drugi – z akcji zrealizowanej przez Barak Kultury w ramach wystawy „Mój stół umiera” Pawła Kamzy. W interpretacji Białorusinów i Polaków zabrzmią wiersze w oryginale i przekładzie.
🖼W Barakowych witrynach zobaczyć będzie można obrazy Tatiany Fiładory, nawiązujące tematyką i symboliką do walki Białorusinów o wyzwolenie spod dyktatury.
Wernisaż wystawy rozpocznie się 9 sierpnia o godzinie 19:00 w siedzibie Fundacji Barak Kultury, przy al. Marcinkowskiego 21 w Poznaniu.
Partnerzy wydarzenia: Informacyjne Biuro Białoruś w Fokusie, Press Club Polska i Press Club Belarus and Logos NGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *