Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Co zmalował Ryszard Kaja – wystawa w Starym Browarze

Kiedy:
lipiec 12, 2019 – wrzesień 30, 2019 całodniowy
2019-07-12T00:00:00+00:00
2019-10-01T00:00:00+00:00
Gdzie:
Stary Browar
Koszty:
10 zł
Kontakt:
Stary Browar
Co zmalował Ryszard Kaja - wystawa w Starym Browarze @ Stary Browar

“Co zmalował Ryszard Kaja” – odpowiedź na to pytanie znajdziemy w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze od 12 LIPCA do 30 WRZEŚNIA

Nad wyjątkową wystawą w Starym Browarze Ryszard Kaja pracował od połowy 2018 roku. Projekt przerwała nieoczekiwana śmierć artysty. Przerwała nie na długo, bo jego bliscy i współpracownicy byli zdeterminowani, aby doszła ona do skutku. Od 12 lipca w Galerii na Dziedzińcu będzie można podziwiać efekty tych starań.

Celem twórców wystawy “Co zmalował Ryszard Kaja” jest zaprezentowanie różnorodnych osiągnięć artystycznych Kai: bogactwa technik, a także korelacji z innymi dziedzinami sztuki. W Starym Browarze będzie można podziwiać plakaty filmowe, kostiumy i plakaty teatralne, obrazy oraz inne prace pokazujące wszechstronność zainteresowań artysty i jego fascynującą wyobraźnię. Wystawa to jednak przede wszystkim próba ukazania stojącej za pracami osobowości twórcy. Posłużą temu towarzyszące dziełom Kai osobiste pamiątki, notatki, a także przestrzenne instalacje odtwarzające jego codzienne, domowe otoczenie.
W Galerii na Dziedzińcu widzowie zobaczą również plakaty z popularnej serii “Polska”. Historia powstania serii związana jest bezpośrednio z osobistymi podróżami Ryszarda Kai po naszym kraju. Jak podkreślał wielokrotnie artysta, jego sztuka przesiąknięta jest do cna “polskością” we wszystkich jej aspektach, także tych mniej chlubnych czy wręcz przaśnych. Z radością obserwował, chłonął i odtwarzał w swoich grafikach ducha miejsc, które odwiedził. Symbolicznie i z przymrużeniem oka starał się zaprezentować cechy mieszkańców poszczególnych regionów Polski.

Partnerzy:
Galeria Miejska Arsenał

źródło: https://www.facebook.com/events/2493041064062232/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *