Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

FF: Spotkanie z Pawłem Sołtysem

Kiedy:
Luty 22, 2020@5:00 pm – 7:00 pm
2020-02-22T17:00:00-01:00
2020-02-22T19:00:00-01:00
Gdzie:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Koszty:
5 zł
Kontakt:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
FF: Spotkanie z Pawłem Sołtysem @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

FESTIWAL FABUŁY
„NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEM
Prowadzenie: Marcin Jaworski
22.02.2020 g. 17 Sala Wielka / bilety: 5 zł

„Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak gdyby patrzeć jednocześnie przez okulary do bliży i do dali. Śmierć i dzieciństwo idą ramię w ramię”.
Paweł Sołtys po świetnie przyjętym debiucie („Mikrotyki”) powraca zbiorem „Nieradość” (Wydawnictwo Czarne). Ta wielogłosowa książka potwierdza, że Sołtys jest prawdziwym „majstrem” budowania opowieści, obdarzonym niezwykłym słuchem, wyobraźnią i swobodą literacką.

PAWEŁ SOŁTYS (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.
MARCIN JAWORSKI – literaturoznawca, krytyk literacki; profesor na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM; ostatnio wydał „Świat nieliryczny. Studia i szkice o poezji współczesnej” oraz antologię „Barbarzyńcy, klasycyści i inni. Spory o młodą poezję w latach 90.”; kurator Festiwalu Fabuły w Centrum Kultury „Zamek”.

Spotkaniem z Pawłem Sołtysem rozpoczynamy „przedkację” FESTIWALU FABUŁY, który odbędzie się od 12 do 16 maja 2020. Więcej o festiwalu już niebawem na www.ckzamek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *