Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
LiteruFKA // Piotr Jasek // Slam poetycki

Kiedy:
grudzień 19, 2019@7:00 pm – 9:30 pm
2019-12-19T19:00:00-01:00
2019-12-19T21:30:00-01:00
Gdzie:
Dragon Social Club
Kontakt:
Fundacja KulturAkcja
LiteruFKA // Piotr Jasek // Slam poetycki @ Dragon Social Club

Fundacja KulturAkcja i Klub Dragon zapraszają na cykl literacki LiteruFKA. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany.

A po wszystkim, zapraszamy do udziału w slamie poetyckim! Do zobaczenia w Klubie Dragon.
Cykl jest współfinansowany przez Miasto Poznań.
#poznańwspiera
_____________

PIOTR JASEK – poeta, prozaik, scenarzysta, czasami także autor tekstów piosenek. Studiował filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Publikował m.in. w „bruLionie”, „Nowym Nurcie”, „Regionach” i „Zeszytach Literackich”. Autor tomu wierszy Niewieżowce (2003) i zbioru opowiadań Data ważności (2001). Laureat konkursów literackich i scenariuszowych. Po długiej przerwie spowodowanej… życiem wraca do literatury z nową książką poetycką – uważam że cię kocham.

Prowadzenie: Agnieszka Budnik
_____________

SLAM
! 10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.

REGULAMIN
1. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja.
2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 150 zł, zaś za zajęcie drugiego miejsca nagroda wyniesie 50 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Prowadzenie: Maciej Mikulewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *