Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Majówka nad Rusałką

Kiedy:
maj 1, 2024@5:00 pm
2024-05-01T17:00:00+00:00
2024-05-01T17:15:00+00:00
Gdzie:
Golęcińska 27, Poznan, Poland
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena nad Rusałką, Fundacja Pogoda
Nie tylko ten dzień, a cały koncertowy sezon otworzy Zuta – poznański duet, który już na starcie rozgrzeje Was do czerwoności 
Tego dnia usłyszycie także coś, czego jeszcze nie było! Po raz pierwszy na żywo – Lor i Dawid Tyszkowski ze wspólnym utworem „PAM PAM PAM” 
•Zuta•
Zuta to wbrew pozorom duet – Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Po debiucie na scenie Festiwalu NEXT FEST w kwietniu zeszłego roku ich kariera nabrała tempa. Sukcesywnie zdobywają serca słuchaczy wydając kolejne utwory, które swoją różnorodnością pokazują, że Zuty nie da się jednoznacznie zaszufladkować.
Połączenie tanecznych beatów, ejtisowych synthów i energetyzujących gitar oraz sceniczna energia przejmuje kontrolę nad publiką i wyzwala nieskrępowane ruchy bioder. W swoich tekstach Zuta zbiera emocje i historie, które jak kameleon zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju słuchacza.
 
+++
 
•Lor•
Zespół Lor, w którego skład wchodzą cztery utalentowane dziewczyny pochodzące z Krakowa, wniosły na scenę muzyczną niezwykłą dojrzałość artystyczną, a ich muzyka nie tylko bawi, ale również porusza serca słuchaczy, zapewniając niezapomniane emocjonalne przeżycia na koncertach. Ich twórczość to głos młodego pokolenia, mówiący o sprawach, które często pozostają w ukryciu.
Wspólna więź między dziewczynami z Lor jest nie tylko zauważalna na scenie, ale również odzwierciedla się w ich muzyce i social mediach. Właśnie ta prawdziwość i szczerość sprawiają, że zespół wyprzedaje bilety na swoje koncerty w największych miastach w Polsce!
 
Na swoim koncie zespół ma występy na najważniejszych scenach w Polsce i za granicą, m.in. na Open’er Festival, OFF Festival, Orange Warsaw Festiwal, a także koncercie w Parlamencie Europejskim, a ich muzykę można m.in. w serialach i programach telewizyjnych, stacji takich, jak jak TVN („Pod Powierzchnią”, „Nieobecni”) oraz Netflix („Otwórz Oczy”). Zespół miał również zaszczyt uczestniczyć w kreowaniu ścieżki dźwiękowej do filmu “Chłopi”.
 
+++
 
 
•Dawid Tyszkowski•
Bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia, objawienie sceny alternatywnego popu. Osiąga niebywałe sukcesy i liczby niemalże od pierwszego wydanego utworu. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.
 
W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę “Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – “Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz “Nie całuj” z Julią Wieniawą”, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie.
 
+++
 
Wstęp wolny!
 
Organizator cyklu: Fundacja Pogoda
Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Hotel Campanile, Hotel Mercure, Toi Toi
Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *