Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
POZNAŃSKIE DNI RODZINY 2023 – impreza otwarcia na placu Wolności

Kiedy:
maj 14, 2023@2:00 pm
2023-05-14T14:00:00+00:00
2023-05-14T14:15:00+00:00
Gdzie:
plac Wolności
Kontakt:
Miasto Poznań i Czuły Poznań
POZNAŃSKIE DNI RODZINY 2023 - impreza otwarcia na placu Wolności @ plac Wolności
Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się na placu Wolności w niedzielę, 14 maja, o godz. 14:00. Tego dnia dla wszystkich mieszkańców stolicy Wielkopolski przygotowano wiele atrakcji. O godz. 18:00 symboliczne klucze do Miasta zostaną oficjalnie przekazane poznańskim rodzinom. Na scenie zagra Arka Noego (godz. 15:30), a gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower (godz. 18:30). Będzie można również posłuchać znanych i lubianych utworów w wykonaniu grupy seniorów oraz zespołu folkowego Tytka, a także piosenek znanych z filmów Disneya.
Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji wszyscy, którzy tego dnia przyjdą na plac Wolności, będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych. Rozdawane będą wyjątkowe, kreatywne ekowizytówki, które można zasadzić w ziemii, podlać i czekać, aż wyrosną z nich piękne rośliny.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w kilkunastu namiotach czekać będą m.in warsztaty tworzenia kwietnych kul, lampionów z materiałów recyklingowych czy szycia woreczków wielokrotnego użytku. Chętni dowiedzą się, jak założyć własny kompostownik, a najmłodsi – jak poznać drzewa po kwiatach czy liściach i jak zrobić papierowy zwierzyniec z rolek papieru toaletowego. Nie zabraknie również ekologicznej biżuterii – czyli nauki tworzenia bransoletki z makulatury, malowania na płótnach i lnianych torbach, konkursów, gier planszowych i krzyżówek. Nietypową atrakcją będzie Energorower do wyciskania soku pomarańczowego. Wydarzeniu będą towarzyszyły także Targi Ekonomii Społecznej, na których będzie można kupić rękodzieło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *