Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Scena nad Rusałką

Kiedy:
maj 16, 2024@7:30 pm – 10:30 pm
2024-05-16T19:30:00+00:00
2024-05-16T22:30:00+00:00
Gdzie:
Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena nad Rusałką i Fundacja Pogoda
Scena nad Rusałką @ Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
•Sara Kordowska•
Na co dzień śpiewa o amstafach i tartach cytrynowych. Zespół wydał w październiku płytę Matki Wynalazku i zakończył trasę pod tym samym tytule. Projekt jest fuzją trąbki, elektronicznych brzmień, smutnej gitary i dziwnych słów. Tutaj pewnikiem jest dynamika, nieoczekiwane zwroty wizerunku czy gatunku. Sara Kordowska to kolorowa strona muzyki alternatywnej, która ma otulać i dziwić jednocześnie.
Artystka poza tworzeniem i koncertowaniem, prowadzi autorską audycję w studenckim radio, rozmawiając z innymi artystami o trudach debiutu, procesie i nowych wydawnictwach. Zwyciężczyni Będzie Głośno Czwórki Polskiego Radia 19’ idzie po większe sceny, występuje gościnnie w rapsach i prowadzi warsztaty z songwritingu z dziećmi.
•Wczasy•
Duet jest znany z takich przebojów jak “Dzisiaj jeszcze tańczę” (który trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu “Fanfik”), “Jesteś najlepszy” (pojawia się w filmie “Sweat”), “Tyle słów” czy “Prince i Bowie”.
Od 2017 roku, zespół zagrał już ponad 200 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na festiwalach: Open’er, OFF, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Pop Messe, Creepy Teepee.
Zespół Wczasy został uznany za ważne zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Jakub Knera, w artykule na łamach “Dwutygodnika”, tak podsumowuje twórczość duetu: “Można Wczasy potraktować jako deskę ratunku. Ich piosenki pozwalają okiełznać codzienny Weltschmerz, są narzędziem do oswojenia śmiechem depresyjnej rzeczywistości. Muzycy poruszają w nich wszystkie czułe dla millennialsów struny – lęk przed pracą, która jest zesłaniem, i przed porażką w niekończącym się wyścigu o dobra materialne, symboliczne i emocjonalne. Równocześnie zachęcają do tańca, jakby miało nie być poniedziałku.”
Więcej: https://www.dwutygodnik.com/…/9813-weltschmerz…
Wstęp wolny!
Organizator cyklu: Fundacja Pogoda
Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Hotel Campanile, Hotel Mercure, Toi Toi
Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *