Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Wakacje z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Kiedy:
sierpień 6, 2019@10:00 am – 6:00 pm
2019-08-06T10:00:00+00:00
2019-08-06T18:00:00+00:00
Gdzie:
Poznański Szlak Legend dla Dzieci
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Wakacje z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci @ Poznański Szlak Legend dla Dzieci

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa przeznaczona do indywidualnego zwiedzania. Turyści dostają pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko zabrać ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z powinna przypaść do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim miłośnikom zagadek i poszukiwaczom przygód.

Wyjątkowa gra miejska prowadzi tajemniczym szlakiem, który otwiera przez spacerowiczami miejsca-symbole związane z poznańskimi legendami, gdzie czekają na turystów zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który trzeba pobrać z zakładki SKARBIEC na stronie www.szlaklegend.pl albo otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Informacji Senioralnej oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

W trakcie wakacji (od 21 czerwca) zachęcamy Was do przejścia Szlaku, gdzie na końcu czeka nagroda! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i poprawnie wypełni zagadki w folderze, otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” autorstwa Małgorzaty Swędowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik. Będzie można ją odebrać w Bramie Poznania lub Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych w godzinach otwarcia instytucji. Liczba publikacji jest ograniczona!

************************************************************
Trasa ta przeznaczona jest szczególnie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale.

Trasa przeznaczona jest do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują żadne zapisy.

Konieczne nalezy pobrać folder z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl).

Informacje praktyczne dla turystów:

– start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)

– trasa o długości ok. 2,5 km

– czas trwania spaceru ok. godziny

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania i Poznańskiego Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych . Liczba publikacji, które przewidziane są do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona. Odbiór książek możliwy jest po pokazaniu wypełnionego folderu w godzinach otwarcia instytucji.

Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2

Pn zamknięte
Wt – pt 9:00-18:00
Sb-nd 10:00-19:00

Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44
Pn-pt 10:00-18:00
Sb-nd zamknięte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *