Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Wystawy

Wystawa „Beksiński nieznany” zagości w Poznaniu

W dniach od 23 marca do 30 kwietnia w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze będzie można oglądać wystawę „Beksiński nieznany”.

Na zwiedzających czekać będzie przeszło sto prac Zdzisława Beksińskiego. Wśród nich znajda się fotografię, fotomontaże oraz grafiki komputerowe. Wydarzeniu towarzyszyć będą także wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście oraz pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości).

Jak mówi Ewa Barycka z Fundacji „Beksiński” – „Większość osób kojarzy twórczość Beksińskiego głównie z obrazami pierwszego okresu fantastycznego oraz późnego warszawskiego. Warto jednak pamiętać, że twórca zaczynał od fotografii, a po 1997 roku działał również w obszarze fotomontażu i grafiki komputerowej. I właśnie tę nieznaną cząstkę Beksińskiego chcemy pokazać podczas wystawy. Ta galeria prac rzuca nowe światło na postać artysty i jest doskonałym spoiwem całego dorobku artystycznego twórcy“ .

Zastosowanie technologii VR pozwoli w niepowtarzalny sposób zanurzyć się w świat stworzony w oparciu o niezwykłą wyobraźnię artysty. Puszczane filmy dokumentalne pozwolą lepiej poznać osobę Zdzisława Beksińskiego zarówno jako człowieka ale i artysty. Towarzyszące wykłady będą znakomitym uzupełnieniem opisu życia i twórczości tego niezwykłego człowieka.

Wystawa była już pokazywana w kilku miejscach. Jak informują organizatorzy, w tym czasie postała nawet grupa, która odwiedza kolejne miejsca, w których pojawia się wystawa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *