Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

WYTAŃCZYĆ OGIEŃ – wystawa Renaty Brzozowskiej


Materiały prasowe

Już 19 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w V.A. Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy Renaty Brzozowskiej. Przeniesie nas ona na półwysep iberyjski, do gorącej Hiszpanii. Poczujemy emocje związane z odkrywaniem tajemnic kobiecej magii i siły, orientalnych tradycji flamenco, a wszystko to w rytm ognistej muzyki, nastrajającej do dalekich podróży i ciepłych wspomnień.

“Bohaterką obrazów Renaty Brzozowskiej jest kobieta i zjawiskowość jej natury uchwycona w tańcu, będącego wielka pasją i miłością tej znanej i uznanej malarki.

Artystka zaprasza do „krainy malarstwa powstałego pod wpływem zachwytu pięknem kobiety, która jest posiadaczką jedynej w swoim rodzaju wewnętrznej magii i siły..”

Renata Brzozowska to malarka i rysowniczka już od dziecka. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Po latach spędzonych we Francji i pracy dla jednej z tutejszych Galerii, powróciła do kraju, w pełni poświęcając się malarstwu sztalugowemu. Tematyka jej obrazów jest niezmienna od wielu lat, to Kobieta i Kobiecość oraz Taniec – jej wielka miłość i pasja. „Taniec wytwarza we mnie tego rodzaju emocje i energię, tyle zachwytu i podziwu, że nie mogę mu się oprzeć, czuję się uwiedziona, przeżywam go i maluję. To osobista wewnętrzna modlitwa do siebie i wszechświata, który tańczy swój wieczny, archaiczny układ kroków…”

Prace Renaty Brzozowskiej prezentowane były na licznych wystawach, znajdując uznanie zarówno w kraju jak i zagranicą i wzbogacając wiele prywatnych kolekcji.

Wernisaż: 19 maja 2023, godzina 18.00, V.A. Gallery Poland
ul. Wierzbowa 162 Poznań – Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland
PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1739546853169263

Link do profilu Artystki na V.A. Gallery Poland: https://www.va-gallery.pl/renata-brzozowska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *