Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Wystawa – ENERGIA EMOCJI

21 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy Energia emocji. Zaprezentowane zostaną prace Marcina Mikołajczaka, które przeniosą nas na dalekie krańce naszego globu. Poczujemy dzikie tętno płótna, nasycone smakiem i zapachem tajemnicy czarnego lądu. Poczujemy energię emocji i czar wspomnień.

Sztuka Marcina Mikołajczaka jest ściśle związana z podróżami po Świecie, to z nich czerpie energię i inspiracje do tworzenia. Stara się uchwycić ulotne wrażenia i emocje z tym związane. Prace które tworzy cechują się wyraźną fakturą i zdecydowaną kolorystyką nawiązującą do etnicznych klimatów odległych krain.

Marcin Mikołajczak- zapalony podróżnik, fotografik i artysta malarz posługujący się nieszablonowym stylem i indywidualną techniką. Jego prace nacechowane są głębią barw i autentycznością malowanych postaci. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, z chęcią podróżuje do egzotycznych krajów w poszukiwaniu kolorów i wrażeń, w szczególności do Azji i Afryki gdzie dociera do miejsc oddalonych od cywilizacji. Uwiecznia tam za pomocą aparatu fotograficznego obrazy poruszające i niezwykłe, przenosząc je potem na płótno z właściwą dla siebie wrażliwością.

Ma na swym koncie wiele sukcesów również na polu designu- zaprojektowanie i wykonawstwo serii unikatowych mebli dla centrum handlu i sztuki Stary Browar w Poznaniu oraz dekoracja wnętrz na użytek hotelu Blow Up. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, Hiszpanii, Australii, Skandynawii.

Wernisaż:  21 kwietnia 2023, godzina 18.00, V.A. Gallery Poland

Wierzbowa 162 Poznań – Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *