Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

XXI Ekumeniczne Święto Biblii w Poznaniu

Poznańska Grupa Ekumeniczna zaprasza na XXI Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 16-19 października 2023 r. Tegoroczne obchody rozpoczną się poniedziałkowym koncertem chóru Gospel Joy z udziałem Mietka Szcześniaka w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Wieniawskiego 1 o godz. 19:00.

We wtorek 17 października odbędzie się prezentacja słowno-muzyczna, w której wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu oraz Karmelitańskiej Scholi Silentium przy muzyce Andrija Merkhela w reżyserii dr Joanny Kiersztajn. Prezentacja będzie miała miejsce w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19 w sali nr 1 o godz. 18:00.

Następnego dnia, w środę 18 października odbędzie się uroczyste nabożeństwo ekumeniczne, które poprowadzą bp Semko Koroza – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce oraz bp Grzegorz Balcerek – biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Początek nabożeństwa o godz. 18:30 w Kościele pw. Św. Marcina przy ul. Św. Marcin 13.

W ostatnim dniu obchodów odbędzie się debata ekumeniczna pt. Dlaczego Bóg milczy i jest nieczuły na cierpienie? z udziałem bp Damiana Bryla z Kościoła Rzymskokatolickiego, prezbitera Marka Głodka z Kościoła Chrześcijan Baptystów oraz diakon Aleksandry Błahut- Kowalczyk z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Debata odbędzie się w Sali plenarnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 o godz. 18:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *