Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Konkurs dla kryminalną historię

Jeżeli lubicie kryminały, Poznań i potraficie pisać, to powinniście zainteresować się nowym konkursem Wydawnictwa Miejskiego Posnania. „Kryminał do Poznania” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić twórców do stworzenia interesujących historii. Hasło pierwszej edycji brzmi: “Śledztwo do wzięcia”, a zgłoszenia można przesyłać do 2 stycznia 2024 r. 

Jak informują organizatorzy: Utwór musi być pracą własną uczestnika, napisaną w języku polskim – bez udziału sztucznej inteligencji, dotychczas nienagradzaną i niepublikowaną. Objętość opowiadania powinna wynosić  20 – 40 tys. znaków (ze spacjami). Co najważniejsze, poruszana tematyka powinna mieć kryminalny charakter i być związana z hasłem konkursowym. No i oczywiście akcja musi rozgrywać się w Poznaniu. Ponadto fabuła nie może zawierać drastycznych opisów związanych z przemocą fizyczną i psychiczną. 

Na nadesłanie utworów konkursowych autorki i autorzy mają trzy miesiące – do 2 stycznia 2024 r. (do godz. 23:59). Uczestnikiem może być każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie, która do 2 stycznia ukończy 18 lat.

Nadesłane opowiadania oceniać będzie jury w składzie: Joanna Jodełka (przewodnicząca), Małgorzata Sikorska, Katarzyna Kamińska, Joanna Gaca-Wyczółkowska, Izabela Zagdan, Michał Larek, Gerard Kościelski i Edgar Hein. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 31 maja 2024 r. Jury przyzna:

  • trzy nagrody główne w formie nagrody pieniężnej (I miejsce 3000 zł, II miejsce 2000 zł, III miejsce 1000 zł), oraz prawa do umieszczenia utworu w publikacji pokonkursowej;
  • pięć wyróżnień w formie nagrody pieniężnej (w wysokości 500 zł na osobę), oraz prawa do umieszczenia utworu w publikacji pokonkursowej;
  • do siedmiu wyróżnień dodatkowych (równorzędnych), w formie włączenia utworów do publikacji pokonkursowej bez nagrody pieniężnej.

Regulamin konkursu oraz wzór oświadczenia można pobrać ze strony: wmposnania.pl. Utwory należy przesłać na adres mailowy: konkurs.kryminal.poznan@wm.poznan.pl (w tytule e-maila należy wpisać: Konkurs “Kryminał do Poznania. Śledztwo do wzięcia”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *