Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Kolejna odsłona poznańskiej mapy murali, graffiti, neonów i typografii


fot. materiały organizatora

Dzięki hojności i zaangażowaniu wielu ludzi już 31 sierpnia będziemy mogli cieszyć się z 3 edycji mapy murali, graffiti, neonów i typografii Z Bliska/ Z Daleka.

Pamiętam jak w ubiegłym roku trzymając mapę „Z Bliska/ Z Daleka.” przemierzałem Poznań. Okazało się, że często napotykałem wyjątkowe murale, czy graffiti w miejscach dobrze mi znanych. Jakoś na co dzień człowiek przechodząc ulicami nie dostrzega ile piękna jest wokół. Z tym większą niecierpliwością czekam na premierę nowej zaktualizowanej mapy.

Jak zapowiadają twórcy ich przewodnik po poznańskim street-arcie to 94 powody do wyjścia z domu i odkrycia na nowo Poznania. W tegorocznej edycji czeka na nas 68 punktów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych, a także 8 starych szyldów oraz napisów reklamowych.

Jest to wyjątkowa inicjatywa w skali całego kraju, dlatego tym bardziej warto docenić, iż udało się przygotować już trzecią edycję. Poznań ma naprawdę wiele fantastycznych miejsc, o których często nie wiedzą sami mieszkańcy. Nie wspominają o nich również przewodnicy. Mapa „Z bliska / Z daleka” to szansa dla poznaniaków na odkrycie swojego miasta na nowo, a także świetna atrakcja turystyczna dla przyjezdnych.

Za tegoroczna oprawę graficzną mapy odpowiada agencja Ostecx Créative, natomiast patronat nad projektem objął Poznan, I Love You

Mapa jest bezpłatna i będzie dostępna w formie papierowej od 31 sierpnia (sobota) w punktach Centrum Informacji Kulturalnej Poznań oraz Turystycznej a także w centrach kultury, bibliotekach, klubach, galeriach i kinach studyjnych w Poznaniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *