Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Bartosz Salamon wrócił do Lecha Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Po pomyślnym zaliczeniu testów medycznych nowym zawodnikiem Lecha Poznań został Bartosz Salamon. Wychowanek wreszcie będzie miał okazję debiutu przy Bułgarskiej. 29-letni stoper związał się z Kolejorzem 3,5-letnią umową.

Przypadek Salomona jest wyjątkowy, ponieważ opuścił on Kolejorza zanim zdążył w nim zadebiutować. Przez ostatnie 14 lat grał on na Włoskich boiskach. Już jako 16-latek przeniósł się na Półwysep Apeniński, gdzie w drużynie Brescii zadebiutował w Serie B, stało się to dwa dni po siedemnastych urodzinach.

Przez te wszystkie lata rozegrał blisko 300 spotkań we Włoszech, z czego 60 w Serie A. W CV może pochwalić się pobytem w AC Milan, jednak nigdy nie udało mu się zagrać w tym klubie w lidze. – We Włoszech grałem przez 14 lat w różnych zespołach. Miałem okazję rywalizować w Serie A oraz Serie B i zebrałem bardzo duże doświadczenie, więc uznałem, że czas na nowe wyzwanie. Lech jest do tego odpowiednim miejscem, bo zawsze walczy o najwyższe cele w lidze oraz o grę w europejskich pucharach i to chciałbym razem z drużyną osiągnąć – zapewnia Salamon. Naprawdę świetnie się tutaj czuję. Zastanawiałem się nad tym, jakie uczucia będą mi towarzyszyć przy okazji powrotu i muszę powiedzieć, że jest tak, jakbym nigdy stąd nie wyjechał. Kiedy we Włoszech zmieniałem kluby, na początku zawsze potrzebowałem trochę czasu, żeby oswoić się z nowym miejscem, a tutaj od samego początku czuję się w pełni swobodnie, zupełnie jak u siebie w domu – podkreśla nowy-stary obrońca Kolejorza.

Oprócz doświadczenia z Włoch Salamon może pochwalić się kilkoma występami w reprezentacji Polski. Debiutował u Waldemara Fornalika, a Adam Nawałka włączył go do kadry biorącej udział w mistrzostwach Europy we Francji w 2016 roku. – Bartosz Salamon po wieloletnich wojażach w lidze włoskiej znowu jest w Poznaniu. Cieszymy się, że nasi wychowankowie wracają do domu. Bartek spędził we Włoszech prawie 14 lat, na boiskach Serie A i Serie B rozegrał niemal trzysta spotkań, więc ma ogromne doświadczenie, tak potrzebne na pozycji środkowego obrońcy. Bardzo dobrze ustawia się w polu karnym, świetnie gra głową, a oprócz tego potrafi także dobrze wprowadzać piłkę, rozegrać ją z pomocnikami czy poszukać dłuższego podania z głębi pola za linię obrony rywala – podkreśla dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

W ostatnim czasie występował w zespole SPAL na zapleczu Serie A. Jesienią rozegrał 13 spotkań, strzelając 2 gole. – Blisko pozyskania Bartka było już latem, sprawa była niemal na ostatniej prostej. Byliśmy wtedy nawet po słowie z jego klubem, ale w ostatecznych rozmowach SPAL nie wyraziło zgody na jego transfer. Teraz udało się już dojść do porozumienia i bardzo cieszymy się, że do nas dołącza, bo z pewnością będzie dużym wzmocnieniem naszej defensywy – zapewnia dyrektor sportowy Kolejorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *