Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań Sport

Biegamy z okazji niepodległości!

11 listopada w Poznaniu i okolicach kojarzy się głównie z Rogalami. W czasie kiedy wielu z nas będzie zajadać się słodkościami pozostali wystąpią w biegach niepodległościowych, których odbędzie się całkiem sporo.

W Poznaniu niepodległość świętujemy trochę inaczej niż reszta kraju. Na pierwszym miejscu jest tego dnia Rogal Świętomarciński oraz parada ulicami miasta z okazji imienin tego świętego. Od kilku lat do łask wraca także gęsina, która dawniej była nieodzowną częścią obchodów 11 listopada.

Moda na bieganie trwa w Polsce od dawna. Nie jest to już tylko forma rekreacji, ale i możliwość świętowania. Z tego założenia wyszli organizatorzy biegów niepodległościowych w Poznaniu i okolicach.

II Poznański Bieg Niepodległości.pl

Poznań to niewątpliwie miasto biegaczy. Tutejszy maraton od lat buduje swoją markę i przyciąga tysiące uczestników. W związku z tym postanowiono biegiem uczcić również 11 listopada. I edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości okazała się dużym sukcesem. Wzięło w nim udział 10 tys. uczestników (chętnych było więcej ale taki limit przewidział organizator). Bieg zaliczany jest do projektu Narodowego Biegu 100-lecia. Start przewidziany jest na godzinę 10:00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.

Biegamy też w okolicznych gminach!

Poznańskie bieg to jednak nie jedyna impreza tego typu w okolicy. Na pierwszą edycję „ROSbiegu Niepodległości” zaprasza Gmina Rokietnica. Tu również zawodnicy będą musieli zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów. Start przewidziano na godz. 11:11.

W Luboniu już po raz 7 odbędzie się „Luboński Bieg Niepodległości”. Bieg również wystartuje o 11:11, a przed zawodnikami najpopularniejszy tego dnia dystans 10 kilometrów.

Czerwonak również zaprasza lubiących spędzać aktywnie czas. W sobotę odbędzie się tam „VI Bieg Niepodległości Czerwonak”. Tutaj biegów będzie więcej. Wystartować na krótszych trasach mogą dzieci oraz młodzież. Na zawodników powyżej 16 r.ż. przewidziano dystanse 5 i 10 kilometrów. Na mecie uczestnicy otrzymają gorącą herbatę oraz harcerski żurek z kuchni polowej! Start o godz. 12:00.

Nawet jeżeli nie biegacie to warto wybrać się na trasę i wspomóc śmiałków w ich zmaganiach. Kto wie może tak wam się spodoba, że za rok sami postanowicie pobiec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *