Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Biegamy z okazji niepodległości!

11 listopada w Poznaniu i okolicach kojarzy się głównie z Rogalami. W czasie kiedy wielu z nas będzie zajadać się słodkościami pozostali wystąpią w biegach niepodległościowych, których odbędzie się całkiem sporo.

W Poznaniu niepodległość świętujemy trochę inaczej niż reszta kraju. Na pierwszym miejscu jest tego dnia Rogal Świętomarciński oraz parada ulicami miasta z okazji imienin tego świętego. Od kilku lat do łask wraca także gęsina, która dawniej była nieodzowną częścią obchodów 11 listopada.

Moda na bieganie trwa w Polsce od dawna. Nie jest to już tylko forma rekreacji, ale i możliwość świętowania. Z tego założenia wyszli organizatorzy biegów niepodległościowych w Poznaniu i okolicach.

II Poznański Bieg Niepodległości.pl

Poznań to niewątpliwie miasto biegaczy. Tutejszy maraton od lat buduje swoją markę i przyciąga tysiące uczestników. W związku z tym postanowiono biegiem uczcić również 11 listopada. I edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości okazała się dużym sukcesem. Wzięło w nim udział 10 tys. uczestników (chętnych było więcej ale taki limit przewidział organizator). Bieg zaliczany jest do projektu Narodowego Biegu 100-lecia. Start przewidziany jest na godzinę 10:00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.

Biegamy też w okolicznych gminach!

Poznańskie bieg to jednak nie jedyna impreza tego typu w okolicy. Na pierwszą edycję „ROSbiegu Niepodległości” zaprasza Gmina Rokietnica. Tu również zawodnicy będą musieli zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów. Start przewidziano na godz. 11:11.

W Luboniu już po raz 7 odbędzie się „Luboński Bieg Niepodległości”. Bieg również wystartuje o 11:11, a przed zawodnikami najpopularniejszy tego dnia dystans 10 kilometrów.

Czerwonak również zaprasza lubiących spędzać aktywnie czas. W sobotę odbędzie się tam „VI Bieg Niepodległości Czerwonak”. Tutaj biegów będzie więcej. Wystartować na krótszych trasach mogą dzieci oraz młodzież. Na zawodników powyżej 16 r.ż. przewidziano dystanse 5 i 10 kilometrów. Na mecie uczestnicy otrzymają gorącą herbatę oraz harcerski żurek z kuchni polowej! Start o godz. 12:00.

Nawet jeżeli nie biegacie to warto wybrać się na trasę i wspomóc śmiałków w ich zmaganiach. Kto wie może tak wam się spodoba, że za rok sami postanowicie pobiec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *