Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań Sport

Emir Dilaver podpisał kontrakt z Lechem Poznań

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Emir Dilaver podpisał z Kolejorzem czteroletni kontrakt. Austriacki obrońca do tej pory występował w węgierskim Ferencvaros. 26- latek przechodzi do stolicy wielkopolski na zasadzie wolnego transferu.

Jako junior grał w Austrii Wiedeń. To w tym zespole zadebiutował w seniorskiej piłce, zdobył mistrzostwo oraz wystąpił w Lidze Mistrzów, gdy zespół ten prowadzi Nenad Bjelica.

Jak mówi Piotr Rutkowski – Emir jest zawodnikiem, który zwrócił na nas swoją uwagę wielką wolą wygrywania. Ma charakter i mentalność zwycięzcy, dąży do tego, by każdy mecz zakończył się wygraną. Drużyny, w których występował wielokrotnie zdobywały trofea krajowe i mistrzostwa. Pomimo młodego wieku ma na koncie wiele występów w meczach ligowych i europejskich pucharach, co też jest nie bez znaczenia.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

– W każdym klubie, w którym jestem chcę sięgać po krajowe trofea. Mam już w swojej karierze parę tytułów: udało mi się trzykrotnie triumfować w Pucharze Węgier, a także zdobyć mistrzostwo Węgier i Austrii. Do Poznania również przyjeżdżam po zwycięstwa – mówi nowy obrońca Lecha, Emir Dilaver.

Piłkarz posiada bośniackie oraz austriackie obywatelstwo.-  Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – dodaje zawodnik.

Zawodnik, który posiada bośniackie i austrackie obywatelstwo jest pierwszym letnim wzmocnieniem Kolejorza. Pierwszą okazję do spotkania się z nowymi kolegami Dilaver będzie miał zaraz po powrocie z urlopów. – Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – kończy nowy zawodnik Kolejorza.

Emir Dilaver jest pierwszym letnim wzmocnieniem Lecha Poznań. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *