Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Emir Dilaver podpisał kontrakt z Lechem Poznań

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Emir Dilaver podpisał z Kolejorzem czteroletni kontrakt. Austriacki obrońca do tej pory występował w węgierskim Ferencvaros. 26- latek przechodzi do stolicy wielkopolski na zasadzie wolnego transferu.

Jako junior grał w Austrii Wiedeń. To w tym zespole zadebiutował w seniorskiej piłce, zdobył mistrzostwo oraz wystąpił w Lidze Mistrzów, gdy zespół ten prowadzi Nenad Bjelica.

Jak mówi Piotr Rutkowski – Emir jest zawodnikiem, który zwrócił na nas swoją uwagę wielką wolą wygrywania. Ma charakter i mentalność zwycięzcy, dąży do tego, by każdy mecz zakończył się wygraną. Drużyny, w których występował wielokrotnie zdobywały trofea krajowe i mistrzostwa. Pomimo młodego wieku ma na koncie wiele występów w meczach ligowych i europejskich pucharach, co też jest nie bez znaczenia.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

– W każdym klubie, w którym jestem chcę sięgać po krajowe trofea. Mam już w swojej karierze parę tytułów: udało mi się trzykrotnie triumfować w Pucharze Węgier, a także zdobyć mistrzostwo Węgier i Austrii. Do Poznania również przyjeżdżam po zwycięstwa – mówi nowy obrońca Lecha, Emir Dilaver.

Piłkarz posiada bośniackie oraz austriackie obywatelstwo.-  Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – dodaje zawodnik.

Zawodnik, który posiada bośniackie i austrackie obywatelstwo jest pierwszym letnim wzmocnieniem Kolejorza. Pierwszą okazję do spotkania się z nowymi kolegami Dilaver będzie miał zaraz po powrocie z urlopów. – Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – kończy nowy zawodnik Kolejorza.

Emir Dilaver jest pierwszym letnim wzmocnieniem Lecha Poznań. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *