Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Enea sponsorem turnieju Lech Cup!

Turniej piłkarski dla młodych zawodników organizowany od lat przez Lecha Poznań doczekał się sponsora tytularnego. W tym roku zawody pod nazwą Enea Lech Cup rozegrane zostaną w weekend 7-8 grudnia.

To  już 13. edycja jednego z największych europejskich turniejów zrzeszających zespoły z czołowych akademii piłkarskich naszego kontynentu. Lata pracy zaowocowały ściągnięciem do poznania zawodników największych szkółek piłkarskich na starym kontynencie. W stolicy Wielkopolski grali młodzi piłkarze m.in. FC Barcelony, Manchesteru City, Arsenalu, Herthy BSC czy Bayernu Monachium. Dzięki wzrastającej renomie władzom Lecha udało się w tym roku nawiązać współpracę z firmą Eneą, która od dawna promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Współpraca z Lechem Poznań to kolejny etap działań Grupy Enea w ramach wsparcia aktywności młodzieży. W ramach Enei Akademii Sportu systematycznie rozbudowujemy system szkoleń najmłodszych sportowców. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie z którymi wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery. Zależy nam bowiem by dzieci miały szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport od najmłodszych lat – podkreśla Mirosław Kowalik, prezes Enei. – Jesteśmy aktywnym i odpowiedzialnym partnerem społeczności lokalnych, wśród których funkcjonujemy, a przemyślany system wspierania sportu dzieci i młodzieży to jeden z kluczowych celów naszej społecznej odpowiedzialności – dodaje.

Radości ze współpracy z Eneą nie kryje również prezes Kolejorza, który podkreśla wysoką rangę zawodów oraz lokalną tożsamość tej firmy. – Turniej Lech Cup, który w tym roku rozgrywany będzie jako Enea Lech Cup, zyskał olbrzymią renomę nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W każdej edycji do Poznania przyjeżdżają młode zespoły z czołowych europejskich klubów z Hiszpanii, Anglii, Niemiec czy Włoch. Rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, a na boisku można obserwować przyszłe gwiazdy światowych stadionów. Wśród uczestników są młodzi lechici, którzy dzielnie stawiają czoła potęgom – opowiada Karol Klimczak. – Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że w tym roku dołącza do nas Enea, która będzie sponsorem tytularnym turnieju. To firma mocno zakorzeniona w Poznaniu, hołdująca lokalnym wartościom. I podobnie jak my, priorytetowo traktuje rozwój sportowy dzieci i młodzieży, wspiera inicjatywy z tym związane. Cieszymy się na współpracę dwóch silnych wielkopolskich marek – zaznacza prezes Lecha.

Tegoroczna edycja Enea Lech Cup odbędzie się w dniach 7-8 grudnia. Szczegóły związane z lokalizacją turnieju oraz zespołami, które w nim wystąpią podane będą w późniejszym terminie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *