Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

II edycja Greater Poland – piwo, cydr i design


fot. materiały prasowe

W dniach 23-24 kwietnia 2021, podczas konkursu Greater Poland 2021, profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonią najlepsze produkty branży piwnej i cydrowniczej – od opakowania, aż po jego zawartość! 

Greater Poland to jeden z największych konkursów w Polsce, kierowanych do branży piwnej i cydrowniczej. W tym roku pod parasolem Greater Poland znajduje się aż 5 konkursów, w których zmierzyć się mogą profesjonaliści oraz hobbyści – zarówno ci produkujący piwo oraz cydr, jak i ci, którzy projektują dla nich opakowania i etykiety. Jest o co walczyć, ponieważ łączna wartość puli nagród wynosi ponad 50 000 zł! Zgłoszenia można nadsyłać od 15 stycznia do 9 kwietnia 2021, poprzez formularze konkursowe dostępne na stronie www.targipiwne.pl/gp

Konkursy Greater Poland Beer Cup oraz Greater Poland Cider Cup to konkursy kierowane do profesjonalnych browarów i cydrowni. Ich celem jest wyłonienie i promocja najlepszych piw oraz cydrów wyprodukowanych w Polsce i za granicą. Doświadczone grono sędziów poprowadzi Maciej Wentowski – piwowar z wieloletnim doświadczeniem. Jury będzie oceniać każdy detal piwa – jego smak, zapach, wygląd, zgodność ze stylem oraz wrażenie, jakie po sobie pozostawia. Browary będą mogły zmierzyć się w aż 48 kategoriach. Ponadto jeśli spełnią odpowiednie warunki, mogą zostać także nominowane do kategorii specjalnej, w której nagrodę ufundowała słodownia Viking Malt. Cydrownie konkurować będą w 4 kategoriach. 

Organizator konkursu, Grzegorz Stachurski z Targi Piwne Sp. z o.o., tym razem postanowił dać szansę na rywalizację także domowym piwowarom i cydrownikom. To na nich czekają konkursy Greater Poland Cider Cup Home oraz Greater Poland – Poznański Konkurs Piw Domowych. Ten ostatni będzie kontynuacją znanego od 11 lat Poznańskiego Konkursu Piw Domowych i przeprowadzony zostanie przy współpracy z jego dotychczasowymi organizatorami – Wielkopolskim Oddziałem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Produktów ze zwycięskich receptur będzie mógł spróbować każdy, ponieważ zostaną one wyprodukowane i wypuszczone na Polski rynek przy współpracy z Browarem Sady oraz Slow Flow Group – producentem cydru Smykan, który w poprzedniej edycji zdobył tytuł The Greatest Cider. Specjalną nagrodę dla domowych piwowarów przygotował także Browar Karczewski. 

Zupełną nowością w branży będzie Greater Poland Design Cup – konkurs w którym wyłonione zostaną najlepsze pojekty m.in. opakowań piwa i cydru. Konkurs podzielony jest na 2 segmenty – pierwszy dotyczy istniejących produktów, natomiast w drugim zgłaszać można projekty i pomysły jeszcze w fazie koncepcyjnej. Szefem Jury jest Maciej Mazurek znany ze swojej działalności jako Zuch (zuch.studio), który do oceny zaprosił specjalistów z branży graficznej oraz marketingowej. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno browary i cydrownie, jak i agencje kreatywne, graficy, a także studenci i pasjonaci designu. 

Gala finałowa, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się podczas Poznańskich Targów Piwnych, zaplanowanych na 28-29 kwietnia 2021. 

Więcej informacji oraz regulaminy konkursów Greater Poland znaleźć można na stronie www.targipiwne.pl/gp

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *