Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Czas na pierwszą edycję konkursu „Greater Poland” Beer Cup 2019!


Mateusz Puślecki i Przemysław Iwanek – szefowie jury konkursu „Greater Poland” Beer Cup

Już 8 i 9 listopada 2019 roku zostaną wybrane najlepsze piwo oraz cydr w ramach konkursu „Greater Poland” Beer Cup organizowanego przez Poznańskie Targi Piwne.

Konkurs skierowany jest do profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 31 października 2019 roku. Jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom, ponieważ ten rynek rozwija się w Polsce niezwykle prężnie. Wielką rolę odgrywają w nim mikroproducenci, czyli tzw. rzemieślnicy. Tworzą one coraz ciekawsze kompozycje i pojawiają się w świadomości konsumentów.

„Greater Poland” Beer Cup ma na celu obiektywną ocenę poziomu branży piwnej dzięki doświadczonym sędziom. Liczba smaków i pomysłów jest olbrzymia i jedynym ograniczeniem jest chyba tylko wyobraźnia twórców. Sędziowie “Greater Poland” Beer Cup podejmą się zadania rzetelnej oceny i wybiorą najlepsze piwo oraz cydr. Ocena piwa zostanie przeprowadzona w oparciu o zasady BJCP*.

Profesjonalni sędziowie przeszli odpowiednie szkolenia oraz posiadają wymagane certyfikaty. Szkoli ich Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz zagraniczna organizacja Beer Judge Certification Program. Swoje umiejętności wykorzystają do oceny piw i cydrów podzielonych na aż 27 kategorii. W każdej z nich wyłonią trzech faworytów, zaś najlepsze piwo i cydr całego konkursu uzyskają tytuły „The Greatest Beer” oraz „The Greatest Cider”. 

Szefami tegorocznego Jury będą Przemysław Iwanek i Mateusz Puślecki. Organizatorzy przewidzieli 81 nagród w różnych kategoriach. Zwycięzcy odbiorą złote, srebrne i brązowe odznaczenia. Zwycięzcy główni całego konkursu otrzymają tytuły „The Greatest Beer” oraz „The Greatest Cider”, a także nagrody o łącznej wartości ponad 15 000 zł (m.in. możliwość nieodpłatnego wystawienia stoiska na Poznańskich Targach Piwnych 2020, z pierwszeństwem wyboru miejsca oraz profesjonalną usługę wybudowania stoiska targowego przez firmę ABYSS s.c.).

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych, w dniu 15 listopada 2019. Więcej informacji o samych targach znajdziecie na stronie: https://targipiwne.pl/

*Beer Judge Certification Program – jedna z najbardziej szanowanych organizacji szkolących sędziów konkursów piw domowych. Została założona w 1985 r. w USA . Obecnie zrzesza ponad 3 tysiące aktywnych sędziów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *