Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Poznań Game Arena 2023

W dniach od 6 do 8 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 17. edycja Poznań Game Arena. To niewątpliwie najważniejsze wydarzenie w kalendarzu każdego miłośnika gier i nowych technologii. Organizatorzy przygotowali w tym roku 6 pawilonów, wypełnionych po brzegi atrakcjami dla zwiedzających w każdym wieku.

Xbox atakuje

PGA to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Od lat do Poznania zjeżdżają czołowe światowe marki związane ze światem gier. Jedną z nich jest Xbox, który będzie promował stworzona we współpracy z firmą Bethesda grę Starfield, która w ostatnich tygodniach bije rekordy popularności. Oprócz tego we wspólnej strefie Xbox i Bethesdy na zwiedzających czekają takie produkcje jak Fallout 76, HI-FI RUSH, The Elder Scrolls Online: Necrom, Quake II Remaster.

Nasi tu będą

Rzadko zdarza się, aby dodatek do gry wzbudzał zainteresowanie porównywalne z premierą samej gry. Tak jednak stało się w przypadku Widma Wolności, które jest rozszerzeniem popularnej produkcji studia CD PROJEKT RED – Cyberpunk 2077. Gracze bardzo chętnie powrócili do Night City, odkrywając najbardziej niebezpieczną dzielnicę tego miasta – Dogtown. Cyberpunk 2077: Widmo Wolności będzie dostępne dla uczestników Poznań Game Arena 2023.

Przedpremiery od Ubisoftu

Bardzo mocny zestaw gier zabierze ze sobą na Międzynarodowe Targi Poznańskie Ubisoft. W ich strefie znajdziemy cztery gry, w tym aż dwie przedpremierowe. Są to Just Dance 2024 i Prince of Persia The Lost Crown. Największą uwagę graczy przyciągnie jednak z pewnością Assassin’s Creed Mirage. Kolejna odsłona popularnej serii gier pojawi się na targach PGA tuż po oficjalnej premierze. Listę tytułów w strefie Ubisoftu uzupełni The Crew Motorfest, który zadebiutował przed paroma tygodniami.

Proza Lema i Warszawa z początku XX-wieku

11 bit studios to deweloper multiplatformowych gier sprzedawanych na całym świecie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier niezależnych. Na Poznań Game Arena zaprezentują dema dwóch najnowszych gier, których są wydawcą.

Pierwsza z nich to The Invincible, którą fani PGA mogą kojarzyć z poprzedniej edycji wydarzenia. Gra została oparta na motywach ikonicznej powieści Stanisława Lema. Zadaniem graczy będzie poszukanie odpowiedzi na pytanie: czy człowiek rzeczywiście powinien próbować zawładnąć wszystkim, co odkrywa na swej drodze. Jest to narracyjna przygoda science-fiction, której premierę zaplanowano na 6 listopada 2023 roku.

Drugi z tytułów, który zagości w strefie 11 bit studios to The Thaumaturge, czyli fabularna, izometryczna gra RPG rozgrywająca się w roku 1905 w Warszawie. Na Poznań Game Arena 2023 zostanie zaprezentowana w formie premierowego, niedostępnego wcześniej publicznie demo gry, podchodzącej z pierwszego aktu tej porywającej historii.

Powrót na PGA

Wargaming, twórcy World of Warships powracają po latach na Poznań Game Arena. Stoisko w morskim klimacie zagości w hali 7A. To dla firmy wyjątkowo rok w związku z 25. rocznicą istnienia studia oraz ósmymi urodzinami kultowych okrętów. Z tej okazji wystawcy przygotują dla odwiedzających stacje gamingowe, na których będzie można wyruszyć na otwarte wody i zmierzyć się z innymi graczami, liczne atrakcje i konkursy z nagrodami organizowane we współpracy z partnerami, spotkania z cosplayerami oraz nie lada niespodziankę dla społeczności.

Esportowa rywalizacja na PGA

Turnieje oraz konkursy są nieodłącznym elementem każdej edycji PGA. W tym roku zwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z najróżniejszych gier i dyscyplin esportowych. Fani piłki nożnej z pewnością odwiedzą strefy Ekstraklasa Games oraz PZPN, gdzie będą mogli zmierzyć się ze sobą najnowszą grę EA SPORTS FC. Wśród turniejów, jakie będą miały miejsce w trakcie PGA należy również wymienić zawody Counter-Strike 2 oraz Counter-Strike: GO, TrackMania, czy Teamfight Tactics. Ponadto uczestnicy Poznań Game Arena będą mogli obejrzeć na żywo zmagania najlepszych w Polsce graczy w TEKKEN 7, w ramach kwalifikacji do ostatniego oficjalnego turnieju w tę grę, European Tekken Cup.

PGA Genesis Cosplay Show

Pokazy twórców cosplay są obecne na Poznań Game Arena od samego początku istnienia targów. Od 2014 roku obecność cosplayerów przybrała formę pokazu/konkursu PGA Cosplay Show, który odbywa się w ostatni dzień PGA, a najlepsze przebrania i gra sceniczna zostają oceniane i nagradzane.

PGA Genesis Cosplay Show podczas PGA, to prestiżowa rywalizacja 20 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Tegoroczną nowością będzie też dodatkowy, sobotni pokaz cosplay z wprowadzeniem do tematyki, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni cosplayerzy obecni na wydarzeniu.

Oprócz samego konkursu i pokazu, każda edycja Poznań Game Arena przyciąga blisko 500 twórców w przebraniach, których można spotkać na stoiskach oraz halach targowych. Nasi uczestnicy, chętnie fotografują się w towarzystwie cosplayerów, którzy swoim strojem oraz odpowiednim “wczuciem się” w odgrywane postaci, robią prawdziwe show, nie tylko podczas niedzielnego pokazu.

Laureatów tegorocznego PGA Genesis Cosplay Show poznamy w niedzielę, 8 października o 12:00 na Scenie Głównej w pawilonie 6.

Strefa Gier Indie

Każdego roku na Poznań Game Arena prezentowanych jest kilkadziesiąt gier przygotowanych przez niezależnych twórców. To wyjątkowe miejsce na targowej mapie, w którym można znaleźć prawdziwe perełki, nieszablonowe projekty, dające wiele frajdy i rozrywki.

Spośród tego grona wybierani są późniejsi laureaci PGA Awards. Zdobycie nagrody gwarantuje wyróżnienie wśród innych wystawców oraz rozgłos podczas targów. Zwycięzcy zostają wyłonieni przez jury konkursu w trzech kategoriach – Najlepsza gra Indie PGA, Najlepsze stoisko Indie PGA, Najlepsza zagraniczna gra Indie.

Wśród twórców, jacy pojawią się w tegorocznej strefie znajdziemy m. in. Movie Games, Star Drifters, Awesome Games Studio, Spacewalkers, Oxymoron Games, Artificer Games, Afterburn i wielu innych. 

Strefa Rodzinna na PGA

Poznań Game Arena to świetna okazja na spędzenie weekendu w rodzinnym gronie. Gry i atrakcje dostępne na największych targach rozrywki i multimediów są bardzo zróżnicowane i dopasowane do wymagań i potrzeb zwiedzających w każdym wieku.

Specjalna strefa z atrakcjami dedykowanymi całym rodzinom zostanie uruchomiona w pawilonie 8A. To właśnie tam po raz pierwszy w historii targów PGA pojawi się oficjalna strefa LEGO. Obecność marki na Poznań Game Arena nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Grupa LEGO oferuje szereg różnych linii klocków, w tym LEGO Super Mario, LEGO Minecraft oraz LEGO Sonic The Hedgehog, nawiązujące do popularnych gier komputerowych.

Grupa LEGO wspólnie z Media Expert stworzy na tegorocznym PGA wyjątkową przestrzeń, wypełnioną po brzegi atrakcjami dla graczy. Oprócz zestawów, nawiązujących do popularnych tytułów, na zwiedzających czekają liczne konkursy, gry i zabawy. Największą, i to dosłownie, gwiazdą strefy będzie jednak zbudowany z klocków LEGO, ponad 4-metrowy Bowser znany z serii Super Mario. Wysoka figura będzie z pewnością jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji nadchodzącej odsłony targów.

W pawilonie 8A zostanie również zlokalizowana dobrze znana strefa Nintendo. Można powiedzieć, że obecność Nintendo jest już stałym elementem Poznań Game Arena. Charakterystyczna, czerwona strefa jest miejscem, w którym możecie zagrać w wiele interesujących tytułów. Największą gwiazdą w strefie Nintendo będzie bez wątpienia najnowsza odsłona Zeldy – Tears of the Kingdom. Oprócz tego tytułu zwiedzający będą mogli zagrać w Everybody 1-2-Switch, Nintendo Switch Sports, Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass, Mario Strikers: Battle League Football.

Z myślą o rodzinnych wypadach na targi, w takcie tegorocznego PGA zostanie uruchomiona Scena Family w Pawilonie 8A, pod patronatem CD-Action Family, gdzie poruszane będą tematy związane z rodzinnym graniem, rozwojem dzieci i możliwościami kariery zawodowej
w branży gier i IT czy też relacjami rodzice-dzieci w kontekście gier i multimediów.

Oprócz tego na tych, którzy odwiedzą Strefę Rodzinną czekają stanowiska free-to-play z takimi grami jak Minecraft, Lego Star Wars, czy Psi Patrol.

Specjalnie dla rodzin z dziećmi została wprowadzona ofertę biletów rodzinnych na niedzielę, które będą dostępne w kasach biletowych na Poznań Game Arena.

Dostępne będą dwie wersje biletów rodzinnych:

Bilet 2+1 za 90 zł

Bilet 2+2 za 120 zł

Trzy sceny tematyczne

Podczas tegorocznej edycji Poznań Game Arena program wydarzeń ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Przygotowujemy aż trzy sceny o różnej tematyce, tak aby każdy fan gamingu i wirtualnej rozrywki znalazł coś dla siebie. Oprócz znanej już z poprzednich edycji Sceny Głównej, program będzie realizowany też na Scenie Geek oraz Scenie Family. Można więc liczyć na prelekcje, prezentacje, pokazy, debaty czy spotkania.

To oczywiście tylko część tego co przygotowali organizatorzy tegorocznej odsłony Poznań Game Arena. Więcej informacji oraz program imprezy znajdziecie na stronie http://gamearena.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *