Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Konkurs na najlepszą okładkę płytową 2018 roku

Rozpoczęło się zgłaszanie prac do konkursu 30/30 mającego wyłonić najlepszą okładkę płytową 2018 roku. Spośród nadesłanych prac 30 najlepszych, zostanie zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Starego Browaru w terminie 29 marca – 28 kwietnia 2019. Jury dokonujące selekcji składa się z ekspertów z zakresu sztuki oraz muzyki. Na jego czele stoi słynny polski plakacista Rosław Szaybo – projektant wielu okładek płyt, m.in. Eltona Johna, Janis Joplin czy Czesława Niemena.

Konkurs ten od lat pokazuje jak istotnym elementem we współczesnej sztuce może być okładka płytowa. W wielu wypadkach stanowi ona odrębne dzieło sztuki, które może istnieć w oderwaniu od muzyki. Jednak czesto aby wpełni zrozumieć niosący za sobą przekaż warto zapoznać się również z twórczością muzyka, dla którego powstała. Na ten aspekt zwraca też uwagę jury, które oprócz walorów czysto graficznych, bierze pod uwagę spójność koncepcji wizualnej z muzyczną.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli koordynatorka Konkursu – Ewelina Muraszkiewicz: ewelina.muraszkiewicz@wm.poznan.pl. tel. 509 105 970

Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie: 3.12.2018-31.01.2019 na adres mailowy: konkurs3030@wm.poznan.pl 

Regulamin Konkursu i Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie: 
http://www.poznan.pl/mim/wm/news/nie-tylko-ksiazki,c,19/30-30,126555.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *