Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Piękno dźwięków na Enter Enea Festival 2017

Kolejny dzień festiwalu za nami. Tym razem na scenie nie było mrówek, ale za to mogliśmy posłuchać kamieni. Do tego piękne melodie, pokaz niezwykłych umiejętności pianistycznych, oraz występ, który wlał w słuchaczy mnóstwo pozytywnej energii.

Kwadrofonik i goście rozpoczęli wtorkowe granie. Ta fantastyczna grupa muzyków zaprezentowała utwór „Music for Eighteen Musicians” skomponowany przez Reicha w latach 1974-76. Bogactwo dźwięków wyraźnie zahipnotyzowało słuchaczy. Artyści pozwolili nam oderwać się od rzeczywistości i zatopić bez reszty w muzyce.

Następnie na scenie pojawiła się największa jak dla mnie niespodzianka dnia czyli Barbara Drążkowska oraz BC Manjunath. Już na początku pianistka związana z Poznaniem dała pokaz niezwykłych umiejętności, co widzowie mogli oglądać dzięki zbliżeniom kamery na jej dłonie i wyświetleniu tego na ekranie. Jednak, gdy na scenie pojawił się jej partner publiczność oszalała. Ten duet okazał się ogromną dawką nie tylko znakomitej muzyki, ale głównie pozytywnej energii. Widać było jak znakomicie bawili się podczas koncertu, co udzieliło się także słuchaczom.

Na zakończenie wisienka na tym pysznym muzycznym torcie, czyli Leszek Możdżer wraz z Glorią Campaner. Usłyszeliśmy utwory Prokofiewa, Lutosławskiego, a także własne kompozycje. Do tego wszystkiego słuchacze mieli możliwość posłuchania jak pięknie Gloria gra na specjalnie sprowadzonych na ten wieczór kamieniach z Sardynii z pracowni Pinuccio Schiola (Leszek Możdżer przyznał, że mimo wielu prób nie potrafi wydobyć z nich dźwięku;)).

Kolejny dzień festiwalu i kolejny miły wieczór. Szkoda, że przed nami już ostatni dzień. Kto jeszcze nie był powinien koniecznie zawitać nad Jezioro Strzeszyńskie. Tych, którzy byli nie namawiam, ponieważ jestem przekonany, że przybędą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *