Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań

„Mali Poligloci” w akcji!

„Mali Poligloci” w akcji, czyli projekt społeczny organizowany dla uczniów przez uczniów

Okres liceum jest czasem bardzo intensywnego poznawania zarówno samego siebie, jak i swojego otoczenia. Wkraczamy w dorosłe życie, zdajemy sobie sprawę z wielu stojących przed nami otworem możliwości, ale również czyhających niebezpieczeństw. Zwracamy również coraz bardziej uwagę na to, czego uczą nas inni ludzie oraz w jaki sposób my sami możemy dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu społeczeństwa gotowego na wyzwania przyszłości.

Hej! Tu grupa gotowych do działania i pozytywnie zakręconych licealistów. Od paru miesięcy tworzymy projekt społeczny „Mali Poligloci”, w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, organizowanej dla licealistów i studentów. Wiedząc, jak ogromne znaczenie w obecnych czasach ma znajomość już nie jednego, a dwóch lub nawet trzech języków obcych, chcielibyśmy w pożyteczny sposób wykorzystać swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniem związanym z ich nauką. 

Cel ten  będziemy mieli przyjemność zrealizować dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 w Poznaniu, w której przeprowadzimy serię warsztatów dla dzieci. Zależy nam przede wszystkim, aby podczas zajęć uświadomić uczniów, że nauka języków wcale nie musi być nudna i monotonna. 

Warsztaty są jeszcze przed nami, jednak doświadczenie jakie zdobyliśmy już do tego czasu jest bezcenne. Nauczyliśmy się w jaki sposób nawiązywać kontakt z firmami i organizacjami, pracować nad różnymi sferami projektu, takimi jak reklama czy zarządzanie budżetem, planować pracę i wykorzystywać mocne strony każdego członka naszego zespołu. Teraz mamy możliwość dzielenia się tą przygodą z innymi. Chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić do takiej inicjatywy na rzecz innych ludzi w naszym otoczeniu. To świetna forma spożytkowania czasu jeszcze przed pełnym wejściem w dorosłość i zetknięciem się ze wszystkimi idącymi z nią w parze obowiązkami, bogata w praktykę, która pozwoli nam się na nie odpowiednio przygotować.

www.instagram.com/mali_poligloci/

Materiał prasowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *