Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

A Ty segregujesz śmieci?


fot. materiały organizatora

Od listopada ubiegłego roku, aż do kwietnia 2020 w Poznaniu realizowany jest projekt społeczny „reSORT”. Ma on na celu nieuświadomienie uczniów szkół podstawowych jak ważne jest segregowanie odpadów. 

Projekt „reSORT” działa w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Twórcy programu organizują liczne wydarzenia w poznańskich szkołach. Skierowany jest on do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Wpływ na takie działanie mają dwa czynniki.

Po pierwsze wszelkie treści związane z tematem segregacji śmieci najczęściej nie trafiają do dzieci w tym wieku. Drugi powód to poszerzenie wiedzy i tworzenie właściwych nawyków wśród najmłodszych. Jeżeli odpowiednio wcześnie pokaże im się jak dbać o środowisko to istnieje duża szansa, że w przyszłości będą przestrzegać tych zasad oraz uczyć kolejne pokolenia. 

W ramach warsztatów uczniowie mogą zobaczyć jak prawidłowo segregować odpady. Ponadto prelegenci opowiadają o recyklingu. Przedstawiają nie tylko suche dane, ale i dostarczają dzieciom wielu ciekawostek związanych z tym zagadnieniem. Pozwala to przełamać barierę i nie jest tylko zwykła lekcją na temat odpadów.

Do tej pory w akcji udział wzięło ponad 300 uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu. W najbliższym czasie grono to powiększy się o Społeczną Szkołę Podstawową nr 3 Dębinka w Poznaniu.

Jeżeli zainteresował was projekt „reSORT” to warto śledzić go w mediach społecznościowych na facebooku oraz instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *