Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Muzea Poznań

Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu


Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu

Od 6 października na mapie Poznania pojawiła się nowa bajeczna atrakcja. Będąc w okolicach ulicy Piekary koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Figur Woskowych.

Nowo otwarta wytwórnia figur woskowych to unikatowe miejsce w skali kraju. Na zwiedzających czekają wyjątkowe postaci z bajek, filmów, a także ikony popkultury. Zwiedzanie tego miejsca sprawi ogromną radość zarówno najmłodszym, jak i starszym. Na krótką chwilę w każdym obudzi się dziecko, a uśmiech nie zniknie z waszej twarzy.


Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu

Któż nie kocha Mike’a Wazowskiego i James P. Sullivan bohaterów kultowej bajki Potwory i spółka? W tym miejscu muszę ostrzec rodziców, ponieważ istnieje ryzyko, że wasze dziecko przyklei się do wielkiego, włochatego Sullivana i już nie będzie chciało iść dalej, a naprawdę warto. Zaraz obok coś dla trochę starszych. Wioska smerfów w niejednym obudzi wspomnienia z dzieciństwa, a stojący nieopodal Gandalf przyprawi o szybsze bicie serca każdego miłośnika Śródziemia.


Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu

Jeżeli ktoś postanowi jednak ruszyć dalej trafi do mroźnej krainy, która zapewne roztopi jego serce. Widok Olafa z Krainy Lodu, czy kultowego Wiewióra z Epoki Lodowcowej sprawi, ze wasz uśmiech będzie szerszy niż Jokera. Niestety dalej jest jeszcze lepiej. Łączący pokolenia Simba, czy ekipa ze Shreka to chyba moje ulubione eksponaty. Chatka zielonego ogra jest urocza, a mniejsi goście będą mogli nawet wejść do środka!


Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu

Oprócz tych wszystkich fantastycznych postaci na swojej drodze spotkacie też Elvisa, Lady Gagę, a jak niesie wieść niebawem także Georga Clooneya! Tuż obok dla zmęczonych czeka mała kawiarnia w klimacie Alicji w Krainie czarów. W muzeum jest także miejsce na warsztaty. Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach ceramicznych, grach interaktywnych, czy wykonać odlew własnej ręki. Jeżeli ktoś naprawdę polubi klimat muzeum to może w nim zorganizować nawet urodziny!


Muzeum Figur Woskowych w Poznaniu

Niebywała niespodzianka czeka przy samym wyjściu. W tym miejscu spotkałem Batmana i kilku innych komiksowych bohaterów. Wisienką na tym przepysznym torcie była mała gablotka na końcu korytarza. Gdy się do niej zajrzało, oczom ukazywali się kultowi bohaterowie mojego dzieciństwa, czyli Tom i Jerry.

Jak mówią twórcy tego miejsca to nie jest koniec. Wystawa stale będzie się powiększać. Już teraz jest zapowiedź pojawienia się w niedługim czasie kilku nowych eksponatów. Od teraz żeby odwiedzić niezwykłe bajkowe krainy nie trzeba już iść do kina, ale wystarczy wybrać się na spacer i wstąpić do Muzeum Figur Woskowych na ul. Piekary 22/23

Muzeum Figur Woskowych

Piekary 22/23

61-823 Poznań

http://www.wytworniafigur.pl/

https://www.facebook.com/wytwornia.figur.poznan/

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – nieczynne

Wtorek 12:00 – 18:00

Środa    12:00 – 18:00

Czwartek 12:00 – 18:00

Piątek   12:00 – 20:00

Sobota 10:00 – 20:00

Niedziela 10:00 – 20:00

 

Zwiedzanie muzeum:

Bilet normalny – 25 zł

Bilet ulgowy – 18 zł

Bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych) – 75 zł

Bilet dla osób z niepełnosprawnością – 10 zł

Bilet dla rencistów – 20 zł

WARIANT I CLASSIC

 • Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.
 • Opieka animatorów.
 • Warsztaty ceramiczno – plastyczne ( poznanie gliny oraz możliwości z jej wytworzenia).
 • Malowanie piaskiem.
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe z bajkowym bohaterem.

Cena: 39 zł

WARIANT II PREMIUM

 • Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.
 • Opieka animatorów.
 • Warsztaty ceramiczno – plastyczne ( poznanie gliny oraz możliwości z jej wytworzenia).
 • Szkliwienie porcelany / odlew ręki woskowej – wcześniej podpisane prace zostaną wypalone w piecu i dostarczone kurierem do szkoły.
 • Malowanie piaskiem.
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe z bajkowym bohaterem.

Cena: 49 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *