Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Nika Kvekveskiri zawodnikiem Lecha


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Kolejorz pozyskał kolejnego piłkarza w zimowym oknie transferowym. Reprezentant Gruzji Nika Kvekveskiri w piątek przed południem podpisał półroczny kontrakt z poznańska drużyną z opcją przedłużenia o rok.

28-latek w środę wieczorem przyleciał do Poznania, a w czwartek przechodził testy medyczne w klinice Rehasport. Od początku grudnia Kvekveskiri był wolnym graczem po rozstaniu z Tobołem Kostanaj z Kazachstanu. Dzięki temu Lech nie musiał nikomu płacić kwoty odstępnego.

Już za chwilę rozpoczynamy rundę wiosenną i chcieliśmy wzmocnić rywalizację w środku pola w kontekście tego, że Radek Murawski dołączy do nas latem. Dlatego zakontraktowaliśmy Nikę Kvekveskiriego, który związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata. To doświadczony piłkarz, który jesienią regularnie grał nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji Gruzji. Dzięki temu mamy spokój w środku pola, bo będzie walczył o miejsce w składzie Jesper Karlström oraz Pedro Tibą – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Kvekveskiri w poprzednim klubie Tobole Kostanaj grał od 2017 roku. Rozegrał 83 mecze strzelając 5 goli i zaliczając 10 asyst. Z kolei sezon 2016/17 spędził w Azerbejdżanie – w klubie FK Qabala. Wart uwagi jest fakt, iż pomocnik jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Gruzji, w której rozegrał do tej pory 33 mecze, w bilans: 5 bramek i 6 asyst.

Kvekveskiri wybrał koszulkę z numerem 30, a nad nim będzie miał wpisany swój pseudonim “Kvekve”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *