Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Podsumowanie – make rogal not war

Niedziela w Białymstoku dla Kolejorza to nie był tylko mecz z lokalną Jagielonią ale i okazja na zaprezentowanie naszego lokalnego dobra jakim są rogale świętomarcińskie.

O godz. 12:00 na rynku Kościuszki pojawiła się ogromna grupa ludzi czekająca na rogale przywiezione przez poznaniaków do Białegostoku. Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania i nie było szans na zaspokojenie wszystkich. O godzinie 14:00 pojawił się klubowy autokar i do wręczania lokali dołączył nieobecny na boisku tego dnia Maciej Makudzewski wraz z żoną.

źródło: www.lechpoznan.pl

Ogólnie Lech Poznań przygotował 500 rogali, które szybko podzielono na dwie części, żeby móc poczestować jak największą liczbę osób. Dodatkowo w przerwie meczu zorganizowano konkurs “wkręcania rogali”. Najmłodsi kibice wbijali piłkę do bramki. W nagrodę otrzymują oczywiście nasze tradycyjne wypieki, a wiosną z rodzicami odwiedzą stolicę Wielkopolski na zaproszenie Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i hotelu Mercure.

Make rogal not war to piękna idea, która fantastycznie łączy ludzi, co szczególnie ważne przy okazji 100-lecia niepodległości. To również świetna promocja Lecha oraz samego Poznania. Oby pojawiało się więcej tak wyjątkowych inicjatyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *