Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

„Pomaganie przez gotowanie” w Poznaniu


fot. materiały organizatora, Pomaganie przez gotowanie

W naszym mieście odbędzie się kolejna tegoroczna edycja akcji „Pomaganie przez gotowanie” marki Knorr i Fundacji Samodzielność od Kuchni. Od 23 września będzie trwał cykl warsztatów kulinarnych dla wychowanków poznańskich domów dziecka. Wielki finał już 2 października o godz. 17.00.

„Pomaganie przez gotowanie” to wspólna inicjatywa marki Knorr oraz Fundacji Samodzielność od Kuchni. Idea polega na organizacji warsztatów kulinarnych dla wychowanków domów dziecka według programu prowadzonego od trzech lat przez Fundację Samodzielność od Kuchni. Nauka gotowania to umiejętność, której młodzież najczęściej nie zdobywa podczas pobytu w placówkach. Jest to również szansa na przygotowanie podopiecznych domów dziecka do dorosłego życia. Warsztaty pozwalają nie tylko ugotować pyszne danie ale i uczyć się samodzielności oraz właściwego gospodarowania i zarządzania domowym budżetem. Akcja rozpoczęła się w 2018 r. i ma charakter długofalowy. Łącznie w tym roku zaplanowanych zostało 16 warsztatów w 4 polskich miastach.

Poznańska edycja warsztatów odbywa się w Centrum Kulinarnym Unilever Food Solutions przy ul. Bałtyckiej 43, w dniach 23, 25, 30 września oraz 2 października o godz. 17.00.

Biorą w nich udział podopieczni Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych PCPR Szamotuły: Sychem, Negeb, Kanaan oraz Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Warsztaty poprowadzi szef kuchni Unilever Food Solutions, Mirosław Szajkowski.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na sterownie www.pomagamzknorr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *